Zamknij

Christian Eriksen nie dostał zgody na grę w Serie A. Odejdzie z Interu?

29.10.2021 14:00
Christian Eriksen nie dostał zgody na grę w Serie A
fot. FRIEDEMANN VOGEL/AFP/East News

Christian Eriksen nie będzie mógł grać w Interze Mediolan w sezonie 2021/2022 - poinformowano w komunikacie. Przepisy w Serie A nie pozwalają na występy piłkarza ze wszczepionym defibrylatorem.

Christian Eriksen w spotkaniu Dania - Finlandia na Euro 2020 przeszedł zawał serca i jeszcze na murawie musiał być reanimowany. Długo nie było wiadomo, czy pomocnik Interu Mediolan przeżyje, jednak dzięki szybkiej pomocy kolegów i medyków reprezentacji czerwono-białych udało się go uratować. Operacja w szpitalu w Kopenhadze trwała pięć godzin. Lekarze wszczepili mu defibrylator.

Eriksen doszedł do siebie i bardzo szybko zapowiedział, że chce kontynuować piłkarską karierę. Niestety na przeszkodzie stanęły mu włoskie przepisy, które - w przeciwieństwie m.in. do angielskich czy holenderskich, gdzie z takim urządzenie w Ajaxie Amsterdam gra Daley Blind - nie przewidują możliwości występów zawodnikom z defibrylatorem. Inter Mediolan szczegółowo opisał sytuację Duńczyka.

Christian Eriksen nie zagra w Serie A

"W przypadku Christiana Eriksena należy zwrócić uwagę na fakt, że po poważnym incydencie, do którego doszło w czerwcu 2021 podczas mistrzostw Europy, piłkarz jest tymczasowo wykluczony z gry przez włoskie organy zajmujące się medycyną, przynajmniej w obecnym sezonie" - napisano w komunikacie.

"Choć aktualny stan zdrowia zawodnika w świetle włoskich przepisów nie jest wystarczająco dobry, te same wyniki są akceptowalne w innych krajach, gdzie gracz mógłby wznowić swoją piłkarską aktywność” - dodano.

Niewykluczone, że pomocnik odejdzie na wypożyczenie albo zostanie sprzedany do klubu z Premier League albo Eredivisie, gdzie mógłby kontynuować karierę. W obu przypadkach byłby to dla niego powrót - przygodę z wielkim futbolem rozpoczynał w Ajaxie, a przed transferem do Interu bronił barw Tottenhamu Hotspur.

RadioZET.pl/transfery.info