Serie A: Dublet Piotra Zielińskiego, piękne trafienia Polaka

03.01.2021 16:57
Cagliari - Napoli

Piotr Zieliński zdobył dwa gole w wygranym przez jego Napoli wyjazdowym spotkaniu 15. kolejki Serie A z Cagliari 4:1. W ekipie gospodarzy pełne 90 minut rozegrał stoper reprezentacji Polski Sebastian Walukiewicz.

• Piotr Zieliński zdobył dwa gole w meczu Cagliari - Napoli
  • To bramki numer 2 i 3 Polaka w tym sezonie Serie A
  • W zespole gospodarzy pełne 90 minut rozegrał Sebastian Walukiewicz

Piotr Zieliński przed startem 15. kolejki Serie A miał na koncie tylko jednego gola, którego zdobył 27 września w konfrontacji z Genoą. Jedno trafienie dorzucił w Lidze Europy przeciwko Realowi Sociedad San Sebastian i na tym kończyły się jego dokonania strzeleckie. W sobotę ten dorobek podwoił i zanotował dublet na Sardynii.

Polak otworzył wynik spotkania w 25. minucie, gdy huknął mocno z 18. metra. Dobrze spisujący się w przekroju całego meczu Alessio Cragno mógł się lepiej zachować w tej sytuacji.

Serie A: Cagliari - Napoli. GOLE Zielińskiego i WYNIK

Na kolejne bramki trzeba było poczekać do zmiany stron i to przyjezdni nieoczekiwanie pierwsi zadali cios, doprowadzając do remisu za sprawą Joao Pedro. Radość Cagliari trwała 120 sekund. W 62. minucie Zieliński ośmieszył obrońców rywali i nie dał szans bramkarzowi.

Chwilę później zrobiło się jeszcze gorzej dla gości, bo Charalambos Lykogiannis wpadł z Hirvinga Lozano, za co otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i wyleciał z boiska. Napoli dokonało dzieła zniszczenia dzięki golom Lozano i Lorenzo Insigne z rzutu karnego.

Napoli awansowało na 4. miejsce i ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie z Juventusem. Liderem jest Inter, który zdemolował Crotone 6:2. AC Milan może odpowiedzieć jeszcze w niedzielę - "Rossoneri" zmierzą się z drużyną Kamila Glika Benevento.

Cagliari - Napoli 1:4

Bramki: Joao Pedro (60.) - Piotr Zieliński (25., 62.), Hirving Lozano (74.), Lorenzo Insigne (86.)