Serie A: Cagliari "zbiło mistrza", Walukiewicz zatrzymał Ronaldo

29.07.2020 23:47
Cagliari - Juventus

Juventus przegrał pierwszy mecz po zapewnieniu sobie dziewiątego z rzędu tytułu mistrza Włoch. W 37. kolejce Serie A "Stara Dama" bez Wojciecha Szczęsnego uległa na wyjeździe Cagliari 0:2. Bardzo dobre zawody rozegrał stoper gospodarzy Sebastian Walukiewicz.

Juventus oficjalnie może cieszyć się ze scudetto od trzech dni, ale musi jeszcze dograć ten sezon do końca, a potem czeka tę drużynę walka o Ligę Mistrzów. W starciu z Olympique Lyon trzeba gonić wynik, a zatem roszady zaproponowane przez Maurizio Sarriego na mecz z Cagliari nie mogły dziwić. W składzie zabrakło m.in. Szczęsnego, de Ligta, Chielliniego oraz kontuzjowanych Dybali i Danilo, a debiutu doczekało się kilku graczy z młodzieżowego zespołu.

W ekipie Cagliari nie było Filipa Jagiełły, ale od pierwszej minuty zaprezentował się Sebastian Walukiewicz. Polski defensor pokazał się z bardzo dobrej strony i nie dał pograć Cristiano Ronaldo.

Juventus przegrał z Cagliari

Gospodarze rzadko opuszczali własną połowę, ale perfekcyjnie zrealizowali plan nakreślony przez trenera Waltera Zengę. W 8. minucie na listę strzelców wpisał się debiutujący w Serie A Luca Gagliano, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Giovanni Simeone. To wystarczyło, by pokonać grający w jednostajnym, sennym tempie Juventus.

Serie A: Zacięta walk o utrzymanie i wicemistrzostwo

W środę miejsce w Lidze Europy zapewnił sobie AC Milan, który zdemolował Sampdorię Genua 4:1, ale jeszcze ciekawiej jest na dole tabeli. Lecce ograło Udinese 2:1 i wobec porażki Genoi z Sassuolo aż 0:5 zbliżyło się do drużyny z Ligurii na jedno "oczko".

W ostatniej kolejce beniaminek ma teoretycznie łatwiejszego rywala, gdyż zmierzy się z Parmą. Genoa zagra z Hellasem Verona.

Wtedy też rozstrzygnie się kwestia wicemistrzostwa Italii. W hicie 38. serii gier Atalanta Bergamo podejmie z derbach Lombardii Inter Mediolan, natomiast Lazio na wyjeździe zmierzy się z Napoli.