Serie A: Piątek pokonał Skorupskiego, Milan zwycięski w Bolonii [WIDEO]

08.12.2019 22:39
Bologna - Milan

Krzysztof Piątek zdobył gola, a jego Milan po efektownej grze pokonał na wyjeździe ekipę Łukasza Skorupskiego Bolognę 3:2. Dla polskiego napastnika było to czwarte trafienie w tym sezonie, a trzecie z rzutu karnego.

W 13. minucie Piątek szczęśliwie przejął piłkę przy linii bocznej, wpadł w pole karne i wziął na plecy Baniego, który ostatecznie powalił Polaka. Skorupski poszedł w swój prawy róg, a snajper Milanu uderzył w lewy.

Prawdziwy rollercoaster przeżywał w tym meczu Theo Hernandez. Lewy obrońca gości najpierw podwyższył na 2:0, a jeszcze przed przerwą umieścił piłkę w siatce po raz drugi. Tyle tylko, że we własnej. Do Theo zresztą jeszcze wrócimy...

Milan pokonał Bolognę w 15. kolejce Serie A

Kilkadziesiąt sekund po przerwie gola na 3:1 zdobył Giacomo Bonaventura i wydawało się, że ten mecz jest już pod kontrolą. Tak się jednak nie stało, bo w 84. minucie Hernandez przewrócił w polu karnym Orsoliniego i arbiter po obejrzeniu powtórki wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał Nicola Sansone.

Gospodarze do końca walczyli o wyrównanie, ale Milan tym razem nie pozwolił sobie odebrać trzech punktów.

Bologna - AC Milan 2:3

Bramki: Theo Hernandez (40. - samobój), Nicola Sansone (84. - karny) - Krzysztof Piątek (15. - karny), Theo Hernandez (32.), Giacomo Bonaventura (46.)