Serie A: Szczęsny lepszy od Skorupskiego, Juventus ograł Bolognę

22.06.2020 23:42
Bologna - Juventus

Juventus z Wojciechem Szczęsnym w składzie ograł na wyjeździe drużynę Łukasza Skorupskiego Bolognę 2:0 w meczu 27. kolejki Serie A. "Stara Dama" kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Danilo.

Dla Szczęsnego i Skorupskiego był to pierwszy mecz od czasu przerwania sezonu w marcu. Juventus wprawdzie rozegrał już po restarcie dwa spotkania, ale oba w Pucharze Włoch, w którym polski bramkarz "Starej Damy" pełnił rolę zmiennika Gianluigiego Buffona. Więcej powodów do zadowolenia miał praktycznie bezrobotny Szczęsny, ale Skorupski pokazał kilka bardzo dobrych interwencji.

W Coppa Italia mistrzowie Italii nie zachwycili i nie potrafili znaleźć drogi do siatki rywali. Nawet w serii rzutów karnych mylili się Dybala i Danilo, co sprawiło, że po trofeum sięgnęło Napoli. Indolencja strzelecka została przerwana przez Cristiano Ronaldo, chociaż też z jedenastki...

Serie A: Juventus pokonał Bolognę

Gospodarze ułatwili sprawę przyjezdnym w 23. minucie. Danswill pociągnął za koszulkę De Ligta, a sędzia - po obejrzeniu powtórki - wskazał na "wapno". Portugalczyk, który zmarnował karnego w finale Pucharu Włoch,
strzelił w środek i tym zaskoczył Skorupskiego.

Znacznie ładniejsze było drugiego trafienie autorstwa Paulo Dybali. Argentyńczyk w swoim stylu zbiegł do środka i uderzył nie do obrony dla polskiego bramkarza.

W drugiej połowie bliski podwyższenia był Bernardeschi, ale jego strzał z dystansu na słupek sparował Skorupski. Szczęsny miał mniej pracy i postanowił sam podnieść sobie ciśnienie podając jeszcze w pierwszej połowie do Medela. Chilijczyk kopnął piłkę za lekko, by zaskoczy Polaka.

"Bianconeri" w końcówce stracili dwóch prawych obrońców. De Sciglio nabawił się kontuzji mięśniowej, a jego zmiennik Danilo w 24 minuty zapracował na dwie żółte kartki i wyleciał z boiska.

Juventus po 27. kolejce pozostanie liderem. Aktualnie ma cztery punkty przewagi nad Lazio, które w środę zmierzy się na wyjeździe z Atalantą Bergamo.

Bologna - Juventus 0:2

Bramki: Cristiano Ronaldo (23. - karny), Paulo Dybala (36.)