Zamknij

Szykuje się wielki transfer Polaka? Media: Gigant złożył zapytanie o Zielińskiego

27.05.2022 15:56
Piotr Zieliński
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Jak ustalił włoski dziennik "La Gazzetta dello Sport", Napoli otrzymało zapytanie o transfer Piotra Zielińskiego. Zainteresowany pozyskaniem pomocnika reprezentacji Polski ma być jeden z gigantów piłki nożnej.

W mediach pojawiły się nowe informacje na temat transferu Piotra Zielińskiego. Jak poinformowało piątkowe wydanie "La Gazzetta dello Sport", agenci Bayernu Monachium otrzymali od klubu zadanie sprawdzenia możliwości pozyskania pomocnika reprezentacji Polski z SSC Napoli.

Według największego włoskiego dziennika sportowego władze popularnych "Azzurrich" otrzymali już nawet nieoficjalne zapytanie ws. Polaka. "Pierwsze, bardzo ostrożne kroki władz Bayernu mają na celu sprawdzić, czy transfer jest w ogóle możliwy do przeprowadzenia. W kontrakcie polskiego pomocnika jest bowiem klauzula odstępnego na poziomie 100 milionów euro" - napisano.

Media: Bayern złożył zapytanie o Piotra Zielińskiego

"LGdS" spekuluje, że Napoli jest obecnie gotowe do wysłuchania ofert za niemal każdego swojego zawodnika, w tym Zielińskiego. W przypadku 28-latka negocjacje mogłyby rozpocząć się nawet od kwoty 40 mln euro.

Przypomnijmy, że sytuację polskiego pomocnika monitorują też działacze Tottenhamu Hotspur. Zdaniem agenta piłkarskiego Vincenzo Morabito, Zieliński ma jednak większe szanse dołączyć tego lata właśnie do Bayernu.

W sezonie 2021/2022 Piotr Zieliński wystąpił łącznie w 42 meczach swojej drużyny, zdobywając w nich osiem goli i zaliczając pięć asyst. W sumie w koszulce neapolitańczyków zanotował 281 występów, strzelił 40 bramek i zanotował 33 asysty.

RadioZET.pl