Zamknij

Bartłomiej Drągowski kontuzjowany. Fatalna wiadomość dla Paulo Sousy

14.05.2021 11:20
Bartłomiej Drągowski, Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Bartłomiej Drągowski nie był w stanie ukończyć spotkania ligowego z Cagliari z powodu urazu. To zła wiadomość dla reprezentacji Polski, która za dwa tygodnie rozpocznie przygotowania do Euro 2021.

Bartłomiej Drągowski tradycyjnie stanął między słupkami w ligowym starciu Fiorentiny. W 36. kolejce Serie A zespół z Polakiem w składzie podejmował Cagliari. Pod koniec pierwszej połowy 23-latek po jednej z interwencji złapał się za udo. Po zmianie stron na boisku polskiego bramkarza zastąpił Pietro Terracciano, a klub poinformował, że reprezentant Polski nabawił się urazu uda.

Chociaż na tę chwilę nie wiadomo jak poważna jest to kontuzja, to i tak problemy zdrowotne Drągowskiego to kolejny cios dla kadry Paulo Sousy.  Wcześniej z gry wypadli Krystian Bielik i Jacek Góralski, którzy także zmagali się z urazami. Do tej listy dołączyli także inni biało-czerwoni m.in. Dawid Kownacki czy Arkadiusz Reca, o Krzysztofie Piątku nie wspominając, który  w środowym spotkaniu z Schalke złamał kostkę.

Bartłomiej Drągowski kontuzjowany. Problemy Sousy przed Euro

W poniedziałek Sousa na specjalnej konferencji prasowej zaprezentuje szeroką kadrę 33-35 piłkarzy na Euro 2021. Później biało-czerwoni rozpoczną ostatnie zgrupowanie, gdzie 1 czerwca portugalski szkoleniowiec przedstawi ostateczny skład 26 zawodników, który pojedzie na europejski turniej.

RadioZET.pl