La Liga: Betis podrażnił Barcelonę, pierwsze zwycięstwo "Dumy Katalonii"

25.08.2019 22:57
Barcelona - Betis

FC Barcelona grająca w mocno eksperymentalnym składzie, bez Lionela Messiego i Luisa Suareza, odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W 2. kolejce Primera Division "Duma Katalonii" pokonała Real Betis 5:2, a premierowe trafienia dla gospodarzy zanotował Antoine Griezmann.

Lionel Messi, Luis Suarez i Ousmane Dembele kontuzjowani, a Philippe Coutinho oddany do Bayernu Monachium - wobec tych absencji trener Barcelony Ernesto Valverde musiał "łatać dziury" w ofensywie. Szansę dostał m.in. wychowanek Carles Perez, który z nawiązką spłacił kredyt zaufania.

Przez cały mecz ogromną przewagę posiadali gospodarze, ale to przyjezdni jako pierwsi zdobyli gola. W 15. minucie niefrasobliwe podanie Bousqetsa przejął Canales, podał do Morona, a ten do Fakira, który ze spokojem pokonał ter Stegena. Barcelona wyrównała w 41. minucie po trafieniu Griezmanna.

La Liga: Barcelona zdemolowała Betis

Po zmianie stron "Duma Katalonii" wypunktowała gości. Kolejną bramkę dopisał do swego dorobku Griezmann, a potem bramki strzelali Perez i Jordi Alba. Po godzinie gry było już 4:1, a niedługo po wejściu na murawę piątego gola dla swojego zespołu dołożył Arturo Vidal. Betis zaczął i skończył kanonadę - w 79. minucie wynik na 5:2 ustalił Loren Moron.

Warto odnotować debiut 16-letniego skrzydłowego Barcelony Ansu Fatiego, który otrzymał od Ernesto Valverde 12 minut.

"Blaugrana" tym samym zrehabilitowała się za porażkę w pierwszej kolejce La Ligi z Athletikiem Bilbao.

FC Barcelona - Real Betis 5:2

Bramki: Antoine Griezmann (41., 50.), Carles Perez (56.), Jordi Alba (60.), Arturo Vidal (77.) - Nabil Fekir (15.), Loren Moron (79.)