Serie A: Inter wicemistrzem Włoch, porażka Juventusu na koniec sezonu

01.08.2020 22:45
Atalanta - Inter

Inter Mediolan wygrał wyścig po tytuł wicemistrza Włoch. W 38. kolejce Serie A "Nerazzurri" pokonali bezpośredniego rywala do 2. lokaty Atalantę Bergamo 2:0. Porażkę na zakończenie mistrzowskiego sezonu poniósł też Juventus.

"Stara Dama" już tydzień temu zapewniła sobie dziewiąte z rzędu scudetto, a mając w perspektywie rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z Lyonem (7 sierpnia), gdzie trzeba będzie odrabiać straty (0:1), trener Maurizio Sarri dał odpocząć m.in. Cristiano Ronaldo, Miralemowi Pjaniciowi i Matthijsowi de Ligtowi. Przeciwko Romie w pierwszym składzie wybiegli gracze z drużyny rezerw, Gianluca Fabrotta i Luca Zanimacchia. Kilku kluczowych zawodników też się pojawiło, jak chociaż by Leonardo Bonucci czy Wojciech Szczęsny, ale i oni nie rozegrali pełnych 90 minut.

Roma też już miała klarowną sytuację - nie mogła ani awansować, ani spaść z 5. miejsca, które daje tej drużynie awans do fazy grupowej Ligi Europy. Rzymianie poważniej podeszli do tego spotkania i zostali za to nagrodzeni. Dwa gole zdobył Diego Perotti, jedną bramkę dorzucił Nikola Kalinić, a dla Juve trafił tylko Gonzalo Higuain. "Giallorosii" w pełni zasłużenie wygrali w Turynie 3:1.

Serie A: Inter przed Atalantą i Lazio

Najważniejsze rzeczy działy się za plecami Juventusu, bo tu aż trzy drużyny walczyły o wicemistrzostwo Italii. Zwycięsko z tej bitwy wyszli piłkarze Interu Mediolan, którzy w hicie 38. kolejki pokonali Atalantę Bergamo 2:0. Ekipa z Lombardii utrzymała miejsce na podium, bo Lazio przegrało na wyjeździe z Napoli 1:3. Honorowego gola dla rzymian strzelił zdobywca "Złotego Buta", Ciro Immobile (36 bramek).

Po komplet punktów sięgnął też AC Milan, który utrzymał status niepokonanego zespołu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. "Rossoneri" ograli Cagliari 3:0. W zespole gości pełne zawody rozegrał Sebastian Walukiewicz.

W innym meczu Brescia, która żegna się z Serie A, zremisowała z Sampdorią 1:1. Karol Linetty pojawił się na murawie w 68. minucie, a Bartosza Bereszyńskiego nie było w kadrze na to starcie.