Serie A: Atalanta wróciła na pozycję wicelidera po zwycięstwie z Bologną

21.07.2020 21:24
Atalanta Bergamo - Bologna

Atalanta Bergamo pokonała Bolognę 1:0 w meczu 35. kolejki Serie A i wróciła na pozycję wicelidera Serie A. Cały mecz w barwach gości rozegrał bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Skorupski.

Atalanta wykonała już plan minimum, a zarazem maksimum na ten sezon - wywalczyła kwalifikację do Ligi Mistrzów. W meczu z Brescią trener Gian Piero Gasperini postawił na zmienników, a ci zdemolowali beniaminka aż 6:2. Z Bologną eksperymentów już nie było, chociaż szkoleniowiec ekipy z Bergamo wciąż nie może liczyć na kontuzjowanego Josipa Ilicicia.

Bologna miała sobie coś do udowodnienia. W poprzedniej kolejce zawodnicy Sinisy Mihajlovicia po fatalnej grze przegrali z Milanem aż 1:5, a udział przy co najmniej jednym trafieniu dla "Rossonerich" miał Skorupski, który podał do Hakana Calhanoglu.

Atalanta pokonała Bolognę

W pierwszej połowie niewiele się działo, a lepszej okazji do zdobycia gola nie wykorzystali przyjezdni, gdy Musa Barrow z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Ten sam zawodnik również po przerwie miał okazję, jednak przestrzelił.

Skuteczniejsi byli gospodarze, a do zwycięstwa wystarczyła jedna bramka. W 62. minucie superrezerwowy LuisMuriel uderzył w krótki róg i zaskoczył polskiego bramkarza Bolonii.

W następnej kolejce Atalanta, która ma dwa punkty więcej od trzeciego Interu Mediolan [w środę zagra z Fiorentiną - red.], zmierzy się na San Siro ze znakomicie spisującym się po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Milanem.

Atalanta Bergamo - Bologna 1:0

Bramki: Luis Muriel (62.)