Zamknij

Arkadiusz Reca przeszedł operację. Czeka go kilka tygodni przerwy w grze

18.05.2021 14:27

Arkadiusz Reca przeszedł zabieg artroskopii – poinformował Przegląd Sportowy. Obrońcy usunięto z prawego kolana fragment łąkotki.

Arkadiusz Reca przeszedł operację. Czeka go kilka tygodni przerwy w grze
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Arkadiusz Reca w najbliższych dniach rozpocznie rehabilitację
  • Obrońca ma wrócić do treningów na boisku po 3-4 tygodniach

Arkadiusz Reca odniósł kontuzję stawy kolanowego w trakcie spotkania Crotone z Romą (0:5 z 9 maja). Obrońca starł się z Edinem Dżeko, a momencie kontaktu między oboma zawodnikami reprezentantowi Polski wykrzywiło się kolano. Reca dokończył połowę, ale w przerwie został zmieniony.

25-latek przeszedł badania we Włoszech i Polsce. Podczas rezonansu magnetycznego okazało się, że Reca miał pękniętą łąkotkę, której fragmenty trzeba będzie usunąć. - Arek przesłał mi swój rezonans i dopatrzyłem się na nim uszkodzenia łąkotki. Zabieg będzie konieczny. Zawodnika czeka miesięczna przerwa w grze - przekazał lekarz kadry, Jacek Jaroszewski w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl.

Arkadiusz Reca po operacji

W miejsce Recy do kadry został powołany Tymoteusz Puchacz.

Jak poinformował Przegląd Sportowy, niebawem rozstrzygną się losy Recy. 30 czerwca wróci do Atalanty, z której jest wypożyczony. Klub z Bergamo może wypożyczyć go, sprzedać, lub dać szansę na grę w pierwszym składzie. -Każda z tych opcji jest prawdopodobna – stwierdził PS.