Zamknij

Transfer Milika kwestią godzin. Znamy wszystkie szczegóły

15.09.2020 08:47
Arkadiusz Milik
fot. LM/Fabrizio Carabelli / IPA/Press Association/East News

Arkadiusz Milik w ciągu kilku najbliższych godzin może zostać piłkarzem AS Romy. Klub ze stolicy Włoch ustalił z Napoli warunki transferu i jeszcze we wtorek może oficjalnie potwierdzić transfer.

Arkadiusz Milik przeniesie się do Rzymu na zasadzie transferu definitywnego. Giallorossi zapłacą za niego 25 milionów euro. Jak informowała w poniedziałek "Correrie della Sera", napastnik reprezentacji Polski ma zarabiać w Rzymie około 4,5 miliona euro.

Zdaniem Fabrizio Romano, jednego z najlepiej poinformowanych w temacie transferów dziennikarzy na świecie, Milik zastąpi w AS Romie Edina Dzeko, który przeniesie się do Juventusu.

Transfery. Arkadiusz Milik piłkarzem AS Romy?

Przypomnijmy, że Napoli chciało sprzedać Milika w tym okienku transferowym, by zarobić na jego odejściu jakiekolwiek pieniądze. Jego kontrakt wygasa bowiem za rok, a wtedy mógłby już opuścić San Paolo za darmo.

Milik trafił do Neapolu w 2016 roku, po udanych mistrzostwach Europy, gdzie Polska dotarła do ćwierćfinału. Klub ze stolicy Kampanii zapłacił za niego Ajaksowi Amsterdam około 30 milionów euro.

RadioZET.pl/AN