Zamknij

Arkadiusz Milik odrzucił kolejną ofertę. "Stracił głowę"

14.01.2021 13:43
Arkadiusz Milik
fot. Insidefoto/Sipa USA/East News

Arkadiusz Milik odrzucił kolejną ofertę transferu z SSC Napoli. Jak poinformował "Sportitalia", napastnik reprezentacji Polski nie zgodził się na transfer do Olympique'u Marsylia, mimo że klub zaakceptował warunki proponowane przez Francuzów. Zdaniem włoskich mediów, Milika ma interesować tylko jeden kierunek transferu - do Juventusu.

  • Arkadiusz Milik odrzucił ofertę od Olympique'u Marsylia, na którą wcześniej zgodził się klub Polaka, SSC Napoli - poinformował "Sportitalia"
  • To nie pierwszy raz, gdy napastnik reprezentacji Polski "sabotuje" własny transfer do innej drużyny. Wcześniej 26-latek odmawiał m.in. Romie czy Fiorentinie
  • Według włoskich mediów taka decyzja Polaka została podjęta tylko przez jeden wzgląd - Milik chce transferu, ale tylko do Juventusu

O transferze Arkadiusza Milika z SSC Napoli do nowego klubu mówi się już od kilkunastu miesięcy. O tym, że Polak zaprzepaścił swoje szanse na przenosiny w letnim okienku transferowym wiedzą wszyscy, jednak w obecnym, zimowym miało zmienić się wiele.

I tak też było, bowiem tym razem to nie napastnik reprezentacji Polski odrzucał swoje oferty, ale sami neapolitańczycy. Zdaniem "Azzurrich" potencjalni nabywcy 26-latka proponowali klubowi za mało pieniędzy, nawet wziąwszy pod uwagę, że Milikowi za pół roku wygasa kontrakt.

Arkadiusz Milik odrzucił ofertę z Marsylii. "Stracił głowę"

Sytuacja odmieniła się w momencie otrzymania przez Napoli oferty z Olympique'u Marsylia opiewającej na 10 milionów euro do ręki i 30% od kwoty kolejnego ewentualnego transferu Polaka. Aurelio De Laurentiis przyjął tę propozycję, jednak tym razem ponownie do "akcji" wkroczył Milik, który ją natychmiast odrzucił. Powód? Napastnika interesuje tylko jeden kierunek przenosin - Juventus FC.

- Juventus to główny architekt katastrof Milika. Arek stracił głowę, odrzucił ciekawe oferty. W ten sposób rujnuje swoją karierę - skomentował całą sytuację ekspert "Sportitalia", Alfredo Pedulla.

Po tej sytuacji włoskie media są już niemal przekonane: Arkadiusz Milik dogadał się z Juventusem i przeniesie się do Turynu latem za darmo. Polaka nie zraził zatem nawet fakt, że w minionym oknie transferowym "Stara Dama" wystawiła reprezentanta biało-czerwonych i ostatecznie sięgnęła po innego napastnika.

Czy saga transferowa z udziałem Milika zakończy się jeszcze w zimowym okienku transferowym, czy dopiero kolejnego lata? O tym przekonamy się w najbliższych kilkunastu dniach.

RadioZET.pl/Sportitalia