Zamknij

Media: Milik odrzucił ofertę Romy. Napastnik zostaje w Napoli

15.09.2020 16:28
Arkadiusz Milik nie przejdzie do Romy
fot. Insidefoto/Sipa USA/East News

Arkadiusz Milik nie doszedł do porozumienia z Romą w sprawie kontraktu, wobec czego Polak nie odejdzie z Napoli - informują włoskie media. Jak podała "La Gazzetta dello Sport", napastnik reprezentacji Polski odrzucił propozycję wynagrodzenia 5 mln euro rocznie.

Parę godzin wcześniej "La Gazzetta dello Sport" podała, że Napoli i Roma doszły do porozumienia i transfer zależy już tylko od Milika. Tu chodziło nie tylko o zmianę barw przez polskiego napastnika, ale o większe porozumienie.

"Nie" wypowiedziane przez Milika oznacza, że nie dojdzie prawdopodobnie do transferu także Edina Dżeko do Juventusu , ani obrońcy Mattii De Sciglio do Romy. Te wszystkie transakcje miały być ze sobą powiązane - poinformowała "La Gazzetta dello Sport".

Arkadiusz Milik nie zgodził się na transfer do Romy

Arkadiusz Milik otrzymał propozycję podpisania z rzymskim klubem pięcioletniego kontraktu, a co roku miała wpływać na jego konto pensja w wysokości 5 mln euro.

Wcześniej Milik - zdaniem wielu dziennikarzy z Półwyspu Apenińskiego - był bliski kontraktu z Juventusem Turyn. Transfer jednak nie doszedł do skutku, bo zmienił się trener "Starej Damy" i Andrea Pirlo woli do swojego zespołu ściągnąć Dżeko. To jednak może okazać się niemożliwe, bo w tej sytuacji Roma nie chce puścić Bośniaka do mistrza Włoch.

Milik gra w SSC Napoli od 2016 roku. W poprzednim sezonie w 35 meczach zdobył czternaście goli. Łącznie w 122 spotkaniach strzelił 48 bramek i zaliczył pięć asyst.

RadioZET.pl/PAP