Zamknij

Arkadiusz Milik porozumiał się z gigantem. Ile zarobi w nowym klubie?

07.07.2020 13:52
Arkadiusz Milik dogadał szczegóły kontraktu z Juventusem
fot. Insidefoto/Sipa USA/East News

Arkadiusz Milik jest bliski przejścia do Juventusu Turyn. Napastnik reprezentacji Polski porozumiał się z klubem w sprawie indywidualnego kontraktu.

Arkadiusz Milik jest o krok od przejścia do Juventusu Turyn – informuje neapolitański dziennik „Il Mattino”. W ostatnim czasie agent napastnika prowadził rozmowy z włodarzami Starej Damy w sprawie jego nowej umowy. Na mocy kontraktu, który ma obowiązywać do 2025 roku, Milik ma zarabiać 4,5 miliona euro.

- Do dogrania pozostały jeszcze szczegóły, ale sam piłkarz czuje, że jest blisko ekipy Maurizio Sarriego. Teraz dogadać muszą się oba kluby. Porozumienie prezesów De Laurentiisa i Agnellego to trudniejszy krok – czytamy.

Arkadiusz Milik porozumiał się z Juventusem

Okazuje się, że reprezentant Polski znajduje się w kręgu zainteresowań Atletico Madryt i Tottenhamu, na czym chce skorzystać Napoli. Włoski klub nie zamierza sprzedawać zawodnika za mniej niż 45 milionów euro.

Z tych dwóch pozostałych zespołów, najmniejsze szanse są na to, że piłkarz przejdzie do Tottenhamu. Z kolei w Atletico Milik mógłby liczyć na wyższą pensję (5 milionów euro), tak 25-latek jest zdecydowany, aby przejść do Juventusu. Jako że jego umowa z Napoli wygasa w przyszłym sezonie, dla Błękitnych to ostatnia okazja do zarobienia pieniędzy na transferze.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/ilmattino.it