Zamknij

Arabia Saudyjska chce kupić kolejny klub? Media: włoska potęga na celowniku

13.10.2021 15:10
Arabia Saudyjska chce kupić kolejny klub? Media: interesują się Interem Mediolan
fot. AFP/EAST NEWS

Inter Mediolan miałby zostać kolejnym klubem, który trafi w ręce Saudyjczyków – poinformowała włoska gazeta Il Libero. Według dziennikarzy obecni właściciele klubu są skłonni, by go sprzedać, a między stronami toczyły się już rozmowy.

Inter Mediolan miałby zostać sprzedany za ok. miliard euro w ręce Publicznego Funduszu Inwestycyjnego (PIF) Arabii Saudyjskiej. Jak podaje Il Libero, we wrześniu w Mediolanie doszło do spotkania liderów Interu z niektórymi saudyjskimi emisariuszami.

Saudyjczycy przylecieli do Włoch, by przedstawić szczegóły swojej oferty, a także obejrzeć na San Siro mecz drużyny Simone Inzaghiego z Realem Madryt w Lidze Mistrzów.

„Negocjacje między Saudyjczykami a Chińczykami trwały kilka miesięcy, zanim nabrały tempa w ostatnich tygodniach. Suning Holding Groups, właściciel Interu, szukając kupca od początku kryzysu finansowego, swoją deklaracją o dołączeniu do Superligi spowolnił negocjacje” – pisze Il Libero.

Włoscy dziennikarze stwierdzili też, że Saudyjczycy chcą za pośrednictwem PIF i inwestycji w sport zmienić opinie Europejczyków i Amerykanów na swój temat.

RadioZET.pl/Il Libero