Zamknij

Legenda w miejsce Sarriego. Andrea Pirlo nowym trenerem Juventusu

08.08.2020 20:18
Andrea Pirlo
fot. AFP/EAST NEWS

Według Fabrizio Romano, znanego ze sprawdzonych źródeł włoskiego dziennikarza, Andrea Pirlo został nowy trenerem Juventusu. Legendarny piłkarz "Starej Damy" zastąpił zwolnionego w sobotę Maurizio Sarriego.

O zatrudnieniu Andrei Pirlo w roli szkoleniowca Juventusu Fabrizio Romano poinformował za pośrednictwem swojego Twittera. Zdaniem włoskiego dziennikarza decyzja o zatrudnieniu legendarnego piłkarza "Starej Damy" miała pochodzić od samego szefa klubu - Andrei Agnellego.

Pirlo zastąpił na stanowisku zwolnionego w sobotę Maurizio Sarrieggo. Dzień wcześniej popularni "Bianconeri" odpadli z Ligi Mistrzów już w 1/8 finału z Olympique'iem Lyon, a ośmieszająca porażka w dwumeczu miała przypieczętować zbliżające się zwolnienie dla Sarriego. Zdaniem wielu ekspertów i kibiców Juventus pod jego skrzydłami stracił bowiem swój blask.

Zobacz także

Legenda w miejsce Sarriego. Andrea Pirlo nowym trenerem Juventusu

Co ciekawe, pod koniec lipca turyńczycy ogłosili, że były pomocnik reprezentacji Włoch poprowadzi w przyszłym sezonie drużynę do lat 23. Teraz będzie go czekać znacznie poważniejsze zadanie. W Juventusie będą od niego bowiem wymagali nie tylko przywrócenia dawnej, przyjemnej dla oka gry, ale także długo wyczekiwanego sukcesu w Lidze Mistrzów.

Andrea Pilo w trakcie swojej piłkarskiej kariery wywalczył sześć mistrzostw Włoch oraz dwa razy triumfował w Lidze Mistrzów. Z reprezentacją zdobył mistrzostwo świata w 2006 roku oraz olimpijski brąz w Atenach w 2004. Na Euro 2012 zajął z kadrą trzecią lokatę.

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter