Zamknij

Juventus zakończył poszukiwanie napastnika. Zakontraktował gwiazdora Atletico

23.09.2020 09:41
Atletico Madryt
fot. DIMITAR DILKOFF/AFP/East News

Alvaro Morata przeszedł z Atletico Madryt do Juventusu na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu lub przedłużenia wypożyczenia o kolejny rok. Ściągnięcie hiszpańskiego napastnika do Turynu kosztowało włodarzy "Starej Damy" około 10 milionów euro.

Alvaro Morata został wypożyczony z Atletico Madryt do Juventusu - ogłosił klub mistrza włoskiej ekstraklasy. Hiszpański piłkarz bronił już barw "Starej Damy" w latach 2014-16.

Za roczne wypożyczenie 27-letniego napastnika Juventus zapłaci Atletico 10 milionów euro. Ma prawo wykupić go pod koniec sezonu za kolejne 45 milionów. Turyńczycy mają także możliwość przedłużenia wypożyczenia do 2022 roku, również za 10 milionów. Wtedy za transfer definitywny zapłaciliby 35 mln.

Zobacz także

Alvaro Morata przeszedł z Atletico Madryt do Juventusu na wypożyczenie

Morata zdobył z tym klubem mistrzostwo Włoch w 2015 i 2016 roku. Wówczas występował u boku m.in. Andrei Pirlo, obecnego trenera "Starej Damy".

Juventus, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, rozpoczął walkę o 10. z rzędu tytuł mistrza Włoch od pokonania Sampdorii Genua 3:0 w miniony weekend. W najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe z AS Roma.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP