Zamknij

Aleksander Buksa w Genoi? Włoskie media: przeszedł testy, podpisał kontrakt

04.06.2021 21:20
Aleksander Buksa w Genoi. Włoskie media: przeszedł testy, podpisał kontrakt
fot. MICHAL KLAG/REPORTER

Aleksander Buksa podpisał kontrakt z Genuą – poinformował w piątek włoski dziennikarz Gianluca di Marzio.  Napastnik Wisły Kraków, którym podobno były zainteresowane kluby z Włoch, Hiszpanii i Portugalii,  miał już przejść badania w klubie z Serie A. 

Aleksander Buksa był już łączony z kilkoma włoskimi klubami, w tym z Genoą, a także portugalskim FC Porto. - Rozmowy między klubem a przedstawicielem piłkarza trwają – pisał dwa tygodnie temu portal Tutto Mercato Web.

Buksa według mediów miał także szanse na to, by trafić do Hiszpanii lub Portugalii. Wśród klubów zainteresowanych nim była podobno FC Barcelona. Najmocniejsze zainteresowanie piłkarzem pochodziło jednak z Włoch, do których - jak donoszą media - może niebawem trafić. 

Włoskie media: Aleksander Buksa w Genoi

18-letni Buksa był zawodnikiem Wisły Kraków. Młody piłkarz nie przedłużył kontraktu z klubem i pomimo imponującego debiutanckiego sezonu w „Białej Gwieździe” w rundzie rewanżowej został odstawiony na boczny tor. Od sierpnia 2020 roku Buksa grał w Wiśle tylko przez 556 minut.
W ostatnich miesiącach Buksa nie był brany pod uwagę przez Petera Hyballę. 18-latek od początku roku zagrał łącznie 22 minuty. W poprzednim sezonie – 2019/20 - Buksa zagrał w 21 spotkaniach Wisły i zdobył 4 bramki.

RadioZET.pl/PAB