Rollercoaster w Serie A. Roma upokorzona, Szczęsny obronił karnego

09.01.2022 20:35
AS Roma - Juventus WYNIK

Mecz AS Roma - Juventus śmiało może kandydować do miana najlepszego spotkania sezonu 2021/2022 w Serie A. Jedną z głównych ról odegrał Wojciech Szczęsny, który w końcówce przy stanie 4:3 obronił rzut karny. Zobacz interwencję bramkarza reprezentacji Polski.

Juventus i AS Roma w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań i we wzajemnej konfrontacji musiały szukać kompletu punktów. Przy zwycięstwie gospodarze zrównaliby się z przyjezdnymi, natomiast "Stara Dama" próbowała odpowiedzieć na triumfy czołówki. Obie ekipy łączyła postać Wojciecha Szczęsnego, który swoją markę w Italii budował właśnie w stolicy.

Ten mecz to był istny rollercoaster, jazda bez trzymanki w obie strony. Działo się tyle, że można było obdzielić kilka innych spotkań. Siedem goli, czerwona kartka, pościg, obroniony rzut karny - tak w skrócie można opisać to, co w niedzielny wieczór wydarzyło się na Stadionie Olimpijskim.

Roma - Juventus: WYNIK

Jako pierwszy drogę do siatki Szczęsnego znalazł były napastnik Chelsea Tammy Ahraham. Wyrównał przed przerwą Paulo Dybala i do szatni obie ekipy schodziły przy bramkowym remisie.

Po zmianie stron rzymianie zadali dwa ciosy za sprawą Henricha Pchitarjana i przepięknego trafienia z rzutu wolnego Lorenzo Pellegriniego. Do 70. minuty podopieczni Jose Mourinho prowadzili więc 3:1, a jednak w ostatnich 20 minutach zostali upokorzeni. W 7 minut Juventus zdobył trzy gole, a na listę strzelców wpisywali się Manuel Locatelli, Dejan Kulusevski i Mattia De Sciglio. Ostatnie słowo należało jednak do Szczęsnego.

Roma - Juventus: Szczęsny obronił karnego [WIDEO]

W 82. minucie piłkę ręką w polu karnym zagrał Matthijs De Ligt, który przy okazji ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Do jedenastki podszedł Pellegrini, ale bramkarz reprezentacji Polski wyczuł jego intnencje i odbił futbolówkę, stając się bohaterem Juve.

AS Roma - Juventus 3:4

Bramki: Tammy Abraham (11.), Henrich Mchitarjan (48.), Lorenzo Pellegrini (53.) - Paulo Dybala (18.), Manuel Locatelli (70.), Dejan Kulusevski (72.), Mattia De Sciglio (77.)

Składy:

• Roma: Rui Patricio - Ainsley Maitland-Niles, Chris Smalling, Roger Ibanez, Matias Vina - Bryan Cristante, Jordan Veretout (Calres Perez 78') - Henrich Mchitarjan, Lorenzo Pellegrini (Borja Mayoral 87'), Felix Afena-Gyan (Eldor Szomurodow - Tammy Abraham')
  • Juventus: Wojciech Szczęsny - Mattia De Sciglio, Daniele Rugani, Matthijs De Ligt, Juan Cuadrado - Rodrigo Bentancur (Arthur 63'), Manuel Locatelli, Weston McKennie - Federico Chiesa (Dejan Kulusevski 32'), Moise Kean (Alvaro Morata 63'), Paulo Dybala (Giorgio Chiellini 82')