Zamknij

AC Milan może zmienić właściciela. Za klub złożono dwie oferty

10.05.2022 22:16
AC Milan może zmienić właściciela. Właściciele klubu dostali dwie oferty
fot. TIZIANA FABI/AFP/East News

AC Milan może zmienić właściciela. Przejęciem lidera Serie A są zainteresowane dwa fundusze inwestycyjne. 

AC Milan od 2018 roku należy do funduszu inwestycyjnego z USA - Elliott Management. Właściciele klubu otrzymali już dwie oferty przejęcia klubu, co potwierdził prezydent klubu Paolo Scaroni. - Są dwie oferty, a ich przejrzenie i porównanie zajmie trochę czasu – powiedział Scaroni w rozmowie z ANSA, włoską agencją prasową.

Od kwietnia wiadomo, że jednym z oferentów jest fundusz inwestycyjny z Bahrajnu – Investcorp. Ostatnio pojawiły się też informacje o zainteresowaniu Milanem ze strony RedBird Capital Partners. Władze żadnego z funduszów nie potwierdziły, że złożyły ofertę. Zrobił to za to prezydent Milanu Paulo Scaroni, który powiedział, że najbliższy przejęcia klubu jest Investcorp. - Nie znam żadnych problemów z tym funduszem. Nie jestem jednak odpowiednią osobą, by opowiadać o tych sprawach – stwierdził Scaroni.

Maldini: chcę, by Milan został sprzedany

W kwietniu na temat sprzedaży klubu wypowiedział się Paolo Maldini, wybitny obrońca Milanu, a obecnie dyrektor sportowy Rossonierich. Włoch podkreślił, że chce, by jego drużyna została sprzedana.

Obecny właściciel Milanu - Elliott Management – przejął Rossonierich po tym, jak jego poprzedni szef, chiński biznesmen Li Yonghong, nie był w stanie spłacić pożyczki zaciągniętej na zakup klubu. Władze Elliott Management od początku utrzymywały, że przejmują klub, by go później sprzedać.