Piątek z 13. golem w sezonie! Genoa wygrywa po raz pierwszy od września [WIDEO]

22.12.2018 17:16

Krzysztof Piątek się nie zatrzymuje! Właśnie strzelił 13. bramkę w sezonie, a jego Genoa wywalczyła pierwsze od dziesięciu kolejek ligowe zwycięstwo. Podopiecznie Cesare Prandellego pokonali na własnym boisku Atalantę Bergamo 3:1. Z pozostałych Polaków, tylko Piotr Zieliński z Napoli i Karol Linetty z Sampdorii Genoa pojawili się na placu gry.

Piątek fot. PAP/EPA

Polski napastnik najpierw strzelił gola w doliczonym czasie gry I części meczu. Wyskoczył do główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Miguela Veloso:

Piłka jednak odbiła się jeszcze od jednego z obrońców, dlatego trafienie pierwotnie zapisane Piątkowi, ostatecznie zostało zweryfikowane jako samobójcze. Kilka minut później Duvan Zapata wykorzystał rzut karny i Atalanta wyrównywała. Goście mogli już zresztą wtedy prowadzić, ale jeszcze przed przerwą "jedenastki" nie wykorzystał". Josip Ilicic.

W 67. minucie zawodnicy Cesare Prandellego wyszli jednak na prowadzenie po strzale Danko Lazovicia, natomiast na minutę przed końcem spotkanie wynik ustalił nie kto inny, jak Krzysztof Piątek - po podaniu Daniela Bessy pewnie przymierzył w "okienko". W tym wypadku nie było już żadnych wątpliwości - bramkę zapisano Polakowi, który dzięki temu nadal prowadzi w klasyfikacji strzelców Serie A.

W meczu Napoli-SPAL, wygranym przez podopiecznych Carlo Ancelottiego 1:0 cały mecz na lewym skrzydle rozegrał Piotr Zieliński, natomiast 90 minut na ławce rezerwowych przesiedział Akradiusz Milik. Z kolei w spotkaniu Samdoprii z Empoli (goście z Genoi wygrali 4:2), 86 min. rozegrał Karol Linetty. Dawid Kownacki, podobnie jak Milik, nie wszedł na boisko nawet na minutę, a Bartosz Bereszyński nie zagrał z powodu kontuzji.