Napoli zdobyło Turyn! Ważne zwycięstwo w walce o tytuł

22.04.2018 22:47
Juventus - Napoli

Napoli pokonało na wyjeździe Juventus Turyn 0:1 (0:0) w ramach 34. kolejki Serie A. Gola na wagę trzech punktów zdobył Koulibaly. Wygrana Napoli oznacza, że tracą już tylko punkt do zespołu Starej Damy.

Na początku spotkania Chiellini doznał urazu i musiał opuścić boisko już w 12. minucie. W jego miejsce wszedł Lichsteiner. Pomimo osłabienia, gracze Juventusu dość długo utrzymywali się przy piłce. Pierwszą poważną akcję mieli piłkarze gospodarzy. Po strzale Pjanicia z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru i trafiła w słupek.

Mimo to Napoli szukało swojej szansy. W 24. minucie Rui doskonale podał prostopadle w kierunku Hamsika, ale ten nie trafił z ostrego kąta. Napoli grało ostrym pressingiem i nie odpuszczało. W 38. minucie świetne prostopadłe podanie otrzymał Insigne i wpakował piłkę do siatki. Jednak Włoch był na spalonym. Po pierwszej połowie na tablicy wyników było 0:0.

Na początku drugiej połowy świetną akcję przeprowadziło Napoli. Insigne podał w tempo do Hamsika, ten wpadł w pole karne, uderzył w kierunku bliższego słupka, ale futbolówka trafiła jedynie boczną siatkę.

Po godzinie gry boisko opuścił Mertens. W jego miejsce wszedł Arkadiusz Milik. Siedem minut później Hamsika zastąpił Piotr Zieliński.

W 73. minucie zrobiło się gorąco w polu karnym Juventusu. Callejon otrzymał doskonałe podanie z głębi pola, ale Buffon odbił piłkę. Dodatkowo Hiszpan był na minimalnym spalonym.

Pod koniec meczu mocnym i celnym strzałem popisał się Piotr Zieliński. Jednak Buffon zdołał obronić strzał Polaka.

Wszystko zmieniło się w 90. minucie. Wszystko zaczęło się od strzału Callejona, który Buffon sparował na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Hiszpana piłka dotarła do niepilnowanego Koulibaly’ego, który strzałem głową pokonał Buffona. Ostatecznie Napoli pokonało Juventus na ich terenie 1:0 i traci do nich tylko jeden punkt.