Serie A: Genialna forma Krzysztofa Piątka. Polak wyrównał rekord legendy

23.09.2018 18:13

Krzysztof Piątek zdobył bramkę w przegranym 1:4 wyjazdowym meczu Genoi z Lazio Rzym w piątej kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. To jego piąte trafienie ligowe w tym sezonie. Jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Dzięki temu trafieniu, Polak wyrównał osiągnięcie Andrija Szewczenki, który w 1999 roku strzelił pięć goli w czterech meczach.

Krzysztof Piątek fot. PAP/EPA

Piątek uzyskał gola w pierwszej minucie drugiej połowy, zmniejszając stratę gości na 1:2. Dla gospodarzy wcześniej trafili Ekwadorczyk Felipe Caicedo (w siódmej minucie) i Ciro Immobile (23.). Dwubramkowe prowadzenie przywrócił Lazio Serb Sergej Milinkovic-Savic (53.), a wynik ustalił Immobile (89.).

Genoa ma sześć punktów i jest 11. w tabeli, ale ma też do rozegrania jeden zaległy mecz. Lazio (9 pkt) awansowało na piątą pozycję.