Serie A: Juventus pokonał Napoli i jest bliski sięgnięcia po tytuł

03.03.2019 22:54

Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał na wyjeździe Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego 2:1 w niedzielnym meczu 26. kolejki włoskiej Serie A. Po tym zwycięstwie mistrz Włoch ma 16 punktów przewagi nad drużyną z Neapolu.

Juventus - Napoli fot. PAP/EPA

Sytuacja gospodarzy stała się bardzo trudna w 25. minucie. Po nierozsądnym podaniu od obrońcy Napoli Kevina Malcuita do bramkarza Alexa Mereta, piłkę przejął Cristiano Ronaldo. Meret, próbując ratować sytuację, sfaulował Portugalczyka przed własnym polem karnym za co został ukarany czerwoną kartką. W tej sytuacji boisko musiał opuścić jeden z zawodników z pola i był nim Milik.

Rzut wolny perfekcyjnie wykonał Miralem Pjanic. Gospodarze mogli błyskawicznie wyrównać. Po kontrataku w dobrej sytuacji znalazł się Zieliński, ale trafił w słupek. Przed przerwą goście podwyższyli prowadzenie. W 39. minucie skutecznym strzałem głową popisał się Emre Can.

Natomiast dwie minuty po przerwie siły się wyrównały, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Pjanic za zatrzymanie piłki ręką. W 61. minucie nadzieje gospodarzy odżyły, bo bramkę kontaktową zdobył Jose Callejon. Natomiast w 84. minucie gospodarze mieli doskonałą okazję na wyrównanie, ale Lorenzo Insignie nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek).

Tym samym Juventus pewnie zmierza po mistrzostwo kraju. Po tej kolejce ma już 16 punktów przewagi nad drugim Napoli.