Serie A: Juventus lepszy od Chievo, ale Stępiński - Ronaldo 1:0

18.08.2018 19:56

Chievo w meczu pierwszej kolejki włoskiej Serie A przegrało u siebie 2:3 z Juventusem. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Mariusz Stępiński. Bez gola oficjalny debiut w nowych barwach zaliczył Cristiano Ronaldo.

Chievo - Juventus fot. PAP/EPA

Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Gola już na samym początku po strzale z bliskiej odległości zdobył Sami Khedira. Juventus dominował przez kolejne minuty, ale brakowało mu skuteczności pod bramką rywala. Pod koniec pierwszej połowy dał o sobie znać Mariusz Stępiński, który nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu po strzale głową.

Po zmianie stron na prowadzenie niespodziewanie wyszło Chievo. Do rzutu karnego podszedł Emanuele Giaccherini i trafił do bramki. Juventus rzucił się do odrabiania strat. Gola na 2:2 zdobył po rzucie rożnych, gdy do własnej bramki trafił Mattia Bani.

W 90. minucie do bramki Chievo piłkę skierował Mario Mandzukic, ale sędzia nie uznał jego gola. Po interwencji VAR-u odgwizdał wcześniejsze zagranie ręką Cristiano Ronaldo.

Wynik meczu ustalił w 92. minucie  Fernando Bernardeschi.