Serie A: Kolejna wygrana Juventusu, zmarnowany karny Ronaldo

21.01.2019 22:45
Juventus Turyn

Juventus Turyn nie zawiódł w meczu z ostatnim Chievo Werona, wygrywając u siebie 3:0. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale w 52. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

"Stara Dama" dwa gole zdobyła przed przerwą. Na listę strzelców wpisali się Brazylijczyk Douglas Costa (13.) i reprezentant Niemiec Emre Can (45.).

Kilka minut po zmianie stron piłkę we własnym polu karnym zagrał ręką jeden z obrońców Chievo i sędzia podyktował rzut karny, ale strzał Ronaldo z 11 metrów obronił 39-letni bramkarz Stefano Sorrentino. Nie przeszkodziło to jednak gospodarzom w odniesieniu pewnego zwycięstwa. Wynik ustalił w 84. minucie Daniele Rugano.

Rezerwowym bramkarzem Juventusu był tego dnia Wojciech Szczęsny. Na ławce spotkanie rozpoczęli też dwaj polscy piłkarze Chievo Mariusz Stępiński i Paweł Jaroszyński. Obaj weszli na plac gry w drugiej połowie.

Po 20 kolejkach Juventus ma dziewięciopunktową przewagę nad wiceliderem Serie A - ekipą Napoli, która w niedzielę wygrała u siebie z Lazio Rzym 2:1. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik.

We wcześniejszym poniedziałkowym meczu cenne zwycięstwo odniósł AC Milan - pokonał na wyjeździe Genoę 2:0 i awansował na czwarte miejsce w tabeli. Bramki dla gości zdobyli Fabio Borini (72.) i Hiszpan Suso (83.). W składzie gospodarzy zabrakło tego dnia zawieszonego za kartki Krzysztofa Piątka.