Genoa zatrzymała Juventus, choć Piątek gola nie strzelił

20.10.2018 19:53

W meczu 9. kolejki Serie A Juventus zremisował u siebie z Genoą 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił w 18. minucie Cristiano Ronaldo, wyrównał w 67. Daniel Bessa.

Juventus - Genoa fot. IPP/REPORTER/EASTNEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Juventus, który po ośmiu kolejkach miał komplet zwycięstw i sześć punktów przewagi nad wiceliderem Napoli, objął prowadzenie w 18. minucie, po trafieniu Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Mimo ogromnej przewagi "Stara Dama" straciła gola w 67. minucie, kiedy głową Szczęsnego pokonał Daniel Bessa.

Źle zachowali się wówczas zdezorientowani obrońcy gospodarzy, którzy byli przekonani, że piłka opuściła boisko i sędzia wstrzyma grę, podczas gdy rywale kontynuowali akcję.

Był to 17. gol Genoi w tym sezonie, wliczając występy w ekstraklasie i Pucharze Włoch. Aż 13 z nich uzyskał Piątek, który z dziewięcioma trafieniami w lidze jest liderem klasyfikacji strzelców. W sobotę wystąpił w klubie, do którego przeniósł się latem tego roku z Cracovii, po raz ósmy w Serie A (Genoa ma jeden mecz zaległy) i po raz pierwszy nie zdołał trafić do siatki.

Przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki Genoa jest na 10. miejscu z 13 punktami. Juventus, który zgromadził 25, tak czy inaczej pozostanie liderem. Turyńczycy "potknęli się" po raz pierwszy w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki. Rozpoczęli go od 10 zwycięstw.

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu AS Roma niespodziewanie przegrała przed własną publicznością ze SPAL Ferrara 0:2. W składzie gości cały mecz rozegrał Thiago Cionek.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ JUVENTUS - GENOA:

90. min.

Koniec meczu! Juventus - Genoa 1:1!

90. min.

Cancelo uderza z powietrza, ale fatalnie to zrobił.

87. min.

Jeszcze jeden strzał Dybali. Jeszcze jeden niecelny.

81. min.

Bernardeschi wchodzi za Mandzukicia.

81. min.

Costa wpada w pole karne, strzela! Zablokowany.

80. min.

Genoa skupiona tylko i wyłącznie na defensywie. Nie może wyjść z własnej połowy.

76. min.

Tym razem Dybala! Też obok!

74. min.

Teraz Pjanic zza pola karnego! Obok!

71. min.

Dybala wchodzi na boisko. Zmienia Matuidiego.

69. min.

Mogła być szybka odpowiedź Juve, ale Ronaldo strzela obok bramki.

68. min.

Dośrodkowanie z prawej strony na głowę Bessy i Szczęsny bez szans!

68. min.

GOOOL!!! Genoa doprowadza do remisu!

59. min.

Zmiana w Juventusie: Costa w miejsce Cuadrado.

56. min.

Kolejna okazja - Piątek strzela głową! Obok bramki Szczęsnego.

53. min.

Piątek uderza z linii pola karnego! Broni świetnie Szczęsny!

50. min.

Teraz techniczne uderzenie Ronaldo, ale trafia w jednego z piłkarzy gości.

47. min.

Rzut rożny... Dośrodkowanie an głowę Benatii, ale strzał niecelny.

47. min.

Alex Sandro płasko w pole karne - strzela Mandzukic! Zablokowany.

46. min.

Przed nami druga połowa!

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Juventus prowadzi z Genoą 1:0!

44. min.

Teraz akcja Genoi - Romulo strzela zza pola karnego! Nad bramką.

41. min.

Gospodarze cały czas w ataku. Długie zagranie na Ronaldo, ale szybszy bramkarz gości.

35. min.

Ronaldo schodzi do środka - strzał! Tuż obok bramki.

30. min.

Żółta kartka dla Benatii za faul na Piątku.

27. min.

Dośrodkowanie na Mandzukica... Ale Chorwat nie zdołał oddać strzału.

25. min.

Juventus całkowicie kontroluje mecz. Genoa praktycznie nie istnieje.

23. min.

Znów piłka do Ronaldo, ten strzela z pierwszej piłki! Broni z trudem Radu!

21. min.

Padł na murawę Pjanic, złapał się za kolano. Groźnie to wyglądało, ale na szczęście wrócił już do gry.

18. min.

Cancelo strzela z narożnika pola karnego, bramkarz odbija piłkę wprost na nogę Ronaldo, a ten kieruje ją do pustej bramki.

18. min

GOOOL!!! Cristiano Ronaldo trafia do bramki!

14. min.

Teraz dośrodkowanie w pole karne - Ronaldo strzela głową! Słupek! Jeszcze dobija z bliska! Nad bramką!

13. min.

Dalekie zagranie na Piątka, ale łatwo przejmuje piłkę Benatia. Polak ma pretensje do sędziego, twierdzi, że był faulowany.

10. min.

Teraz szybka akcja Juventusu, świetnie przyjmuje Ronaldo - strzela lewą nogą! Wprost w bramkarza.

9. min.

Żółta kartka dla Romero za faul na Ronaldo w środku pola.

6. min.

Wreszcie pierwsze uderzenie Piątka, ale on także zablokowany.

3. min.

Strzela z dystansu Cuadrado - zablokowany! Jeszcze Ronaldo, ale niecelnie.

2. min.

Juventus od początku gra bardzo wysoko. Caudrado zagrywa jednak ręką przy próbie odbioru piłki.

1. min.

Zaczęli!

18:00

Piłkarze obu ekip już na murawie. Trwa przywitanie.

17:54

Tak zagra natomiast Genoa:

17:53

W takim składzie rozpocznie mecz Juventus:

17:52

Juventus przystępuje do tego spotkania jako lider tabeli. W ośmiu meczach tego sezonu odniósł osiem zwycięstw. Genoa jest dwunasta, ale ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie.