Cristiano Ronaldo zagrał w meczu z czerwoną szminką na twarzy. Powód cię zaskoczy!

Maciej Walasek
25.11.2018 11:23
Cristiano Ronaldo
fot. Twitter

Cristiano Ronaldo, jak i wszyscy piłkarze Serie A zagrali ze szminką na policzkach. Zawodnicy w taki sposób poparli akcję zwalczania przemocy wobec kobiet.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku       

W ramach 13. kolejki spotkań włoskiej ekstraklasy, piłkarze wychodzili na murawę z czerwonymi szminkami na twarzy. Dodatkowo przy wejściu na boisko, towarzyszyły im panie, które były ubrane w specjalne koszulki promujące dzień zwalczania przemocy wobec kobiet. Do kampanii dołączył m.in. były bramkarz reprezentacji Włoch, Francesco Toldo.

Zobacz także

- Przemoc jest problemem kulturowym. Aby rozwiązać ten problem, nasi synowie muszą być nauczeni odpowiednich wartości i muszą okazywać kobietom szacunek. Akademie sportowe mogą ich kształtować, ale podstawą jest to, czego nauczą się od swoich rodzin – powiedział.

Juventus był jednym z pierwszych zespołów, który postanowił przyłączyć się do akcji. Piłkarze Starej Damy wyszli na boisko z czerwoną szminką na policzkach. Kamery przez dłuższy czas pokazywały Cristiano Ronaldo, który wciąż jest oskarżany o gwałt na Kathryn Mayordze.

RadioZET.pl/sport.pl, Twitter/MW