Milan - Napoli: Debiut Krzysztofa Piątka, hit kolejki rozczarował

26.01.2019 22:36

Milan zremisował bezbramkowo z Napoli w hicie 21. kolejki Serie A 0:0. W drugiej połowie w ekipie z Mediolanu zadebiutował Krzysztof Piątek.

Krzysztof Piątek fot. PAP/EPA

Krzysztof Piątek, który w tym tygodniu podpisał kontrakt z AC Milan rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Z kolei Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński zaczęli spotkanie w wyjściowej jedenastce Napoli. Pierwsza połowa bardzo zawiodła kibiców zgromadzonych na San Siro. Nie brakowało niedokładnych zagrań, a obie ekipy grały niezwykle ostrożnie, aby uniknąć kosztownego błędu w postaci utraty gola.

Na początku drugiej części gry, wydawało się, że mecz się ożywi - kilka szybkich akcji przeprowadził Milan, ale na tym się skończyło. W 71. minucie w barwach mediolańskiego klubu zadebiutował Krzysztof Piątek. Polak zastąpił Cutrone i po kilku chwilach miał pierwsza dobrą okazję. Po opanowaniu piłki i wpadnięciu w pole karne, jego zamiary powstrzymał duet Koulibaly-Ospina. Ten drugi dość mocno ucierpiał, ale Kolumbijczyk zdążył się pozbierać. Kilka strzałów z dystansu miał Piotr Zieliński, ale żaden z nich nie zdołał pokonać Donnarummy. Na sam koniec meczu drugą żólta i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Fabian Ruiz. Przed ostatnim gwizdkiem arbitra, sędzia wysłał Carlo Ancelottiego na trybuny, który szalał przy linii bocznej. Ostatecznie hit 21. kolejki Serie A zakończył się bezbramkowym remisem.

22:28

Dziękujemy za udział w relacji. Zapraszamy na kolejne!

90+7 min

Koniec meczu! Milan - Napoli 0:0!

90+6 min

Carlo Ancelotti zdenerwował się na sędziego, że ten nie daje żółtej kartki dla gracza Milanu. Arbiter wyrzucił trenera Napoli na trybuny!

90+5 min

Piątek walczył o piłkę w powietrzu, ale ubiegł go Ospina.

90+3 min

Fabian Ruiz zagrywa piłkę ręką, dostaje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

90+2 min

Napoli wybija piłkę.

90+2 min

Kessi zagrywa w pole karne, Albiol wybija na rzut rożny.

90+1 min

Calhanoglu schodzi z boiska, wchodzi Laxalt. Sędzia dolicza 5 minut.

90 min

Suso faulowany w środku pola.

89 min

Kolejny raz przymierzył Zieliński, ale jego strzał broni Donnarumma!

87 min

Calhanoglu trafia w mur. Z kontratakiem ruszyło Napoli. Goście rozegrali świetnie podania między sobą w polu karnym. Wycofali futbolówkę do wbiegającego Zielińskiego, ale strzał Polaka zatrzymał Donnarumma!

86 min

Krzysztof Piątek faulowany przed polem karnym Żółtą kartkę otrzymuje Albiol.

85 min

Callejon zagrał w pole karne, ale futbolówkę łapie Donnarumma.

84 min

Strzał Zielińskiego zza pola karnego! Minimalnie pomylił się Polak, który posłał piłkę obok słupka Donnarummy.

83 min

Świetne zagranie Verdi'ego w pole karne do Callejona, ale ten nie opanował piłki.

82 min

Obrońcy Milanu wybijają futbolówkę. Jednak Napoli wciąż utrzymuje się przy piłce.

81 min

Błąd Musacchio mógł zakończyć się bardzo kosztownie. Będzie tylko rzut rożny dla Napoli.

80 min

Mertens opuszcza plac gry. W jego miejsce wchodzi Verdi.

79 min

Kapitalna interwencja Ospiny. Chociaż nie czuje się do końca dobrze, wybronił strzał Musacchio.

78 min

Bramkarz Napoli da radę kontynuować grę. Rzut rożny dla Milanu.

77 min

W starciu z Koulibaly'm ucierpiał Ospina. Kolumbijczyk jest opatrywany przez sztab medyczny.

76 min

Pierwsza okazja Piątka! Polak opanował piłkę, ale Koulibaly z Ospiną oddalili niebezpieczeństwo.

75 min

Suso ostro atakuje Insigne.

74 min

Piątek faulowany przez Koulibaly'ego.

73 min

Ghoulam na pozycji spalonej.

72 min

Suso dośrodkował z lewej strony, ale piłkę łapie Ospina.

71 min

Zmiana w Milanie. Na boisku pojawia się Krzysztof Piątek! Polak zmienia Cutrone!

69 min

Zmiana w Milanie. Boisko opuszcza Paqueta, w jego miejsce wchodzi Fabio Borini.

68 min

Świetne dośrodkowanie Insigne do Milika. Polak główkował, ale piłkę odbił Donnarumma. W dodatku Milik był na spalonym.

67 min

Strzał z dystansu Zielińskiego, ale piłkę wybija Donnarumma.

66 min

Kolejna niedokładne zagrania zawodników gospodarzy.

65 min

Po chwili niecelny strzał oddał Fabian Ruiz. Donnarumma odprowadził futbolówkę wzrokiem.

64 min

Genialna okazja Arkadiusza Milika. Polak otrzymał dokładne podanie z lewej strony, ale strzelił wprost w środek bramki, gdzie stał Donnarumma.

63 min

Nieporozumienie piłkarzy Milanu, futbolówkę przejmują gracze Napoli.

62 min

Świetnie urwał się Mertens. Gracz Napoli zapędził się do końcowej linii, zdołał dośrodkować, ale piłkę przejął Donnarumma.

61 min

Piłka opuściła linię końcową. Od bramki grę wznowi Ospina.

60 min

Paqueta dogrywał z lewego skrzydła, ale Koulibaly czujnie w obronie.

59 min

Cutrone dobrze ustawiony i wybija futbolówkę z pola karnego Milanu.

59 min

Romagnoli wybija piłkę na rzut rożny.

58 min

Koulibaly fauluje jednego z graczy gospodarzy. Gwizdek arbitra przerywa grę.

57 min

Będzie kolejny rzut rożny dla Milanu.

56 min

Calabria starał się dośrodkować z prawej strony, ale za bardzo podkręcił piłkę, którą wyłapał Ospina.

55 min

Napoli miało rzut rożny, ale Paqueta był faulowany we własnym polu karnym.

54 min

Callejon dośrodkowywał w pole karne z prawego skrzydła, ale piłka ląduje w rękach Donnarummy.

53 min

Miękkie dośrodkowanie Mario Ruiego w pole karne, ale wybijają obrońcy Milanu.

52 min

Kessie fauluje Mario Ruiego przed polem karnym.

51 min

Po raz kolejny Insigne w polu karnym Milanu, ale znów podjął złą decyzję i oddał za słaby strzał, który zaskoczyłby Donnarummę.

50 min

Insigne wpadł w pole karne, ale otoczony przez trzech obrońców stracił futbolówkę.

48 min

Goście wybili piłkę, ale Milan utrzymał się przy piłce. Uderzał Paqueta, ale świetnie interweniował Ospina. Milan zaczął drugą połowę z wysokiego C!

48 min

Kessie oddał strzał w polu karnym, ale po drodze piłka zahaczyła o nogę jednego z obrońców Napoli. Rzut rożny dla gospodarzy.

47 min

Za mocne zagranie Suso do Calabrii. Od bramki Ospina.

46 min

Zaczynamy drugą połowę! Oby była zdecydowanie ciekawsza od pierwszej części gry!

21:34

Piłkarze obu drużyn powoli wychodzą na murawę. Za chwilę rozpocznie się druga połowa meczu!

21:24

45+1 min

Koniec pierwszej połowy.

45+1 min

Sędzia dolicza 60 sekund.

45 min

Milik przypadkowo trafił ręką w twarz Calabrię. Rzut wolny dla Milanu na ich własnej połowie.

44 min

Paqueta nie zrozumiał się z Calhanoglu. Napoli przejęło piłkę.

43 min

Niedokładne podanie Zielińskiego do Insigne. Od bramki zacznie Donnarumma.

42 min

Udana interwencja Zielińskiego, który odebrał futbolówkę Kessiemu.

41 min

Suso próbował oddać strzał z dystansu, dograł do Paquety. Ten strzelił, ale niecelnie.

39 min

Calabria wrzucał w pole karne gości, ale Cutrone nie zdołał dojść do piłki.

38 min

Paqueta stracił piłkę przed własnym polem karnym. Dopadł do niej Callejon, strzelił, ale nie dokręcił futbolówki, która minęła bramkę Donnarummy.

37 min

Dynamiczna akcja Milanu. Jednak strzał Calhanoglu nie mógł zaskoczyć Ospiny.

36 min

Strzał Piotra Zielińskiego, ale Polak posyła piłkę obok bramki Donnarummy.

35 min

Za mocne podanie Insigne do Malcuita. Donnarumma wznowi grę od bramki.

33 min

Kessi skierował piłkę do Suso, ale ten nie doszedł do futbolówki.

32 min

Na tę chwilę poziom meczu pozostawia wiele do życzenia.

31 min

Wyglądało na to, że Milan ruszy z kontratakiem, ale Calhanoglu odskoczyła piłka. Ponownie Napoli przy piłce.

30 min

Obrońcy Napoli oddalają zagrożenie od własnej bramki.

30 min

Malcuitwybija futbolówkę na korner.

29 min

Piłkarze gości rozgrywają piłkę w środku pola.

27 min

Calhanoglu faulowany w środku pola.

26 min

Koulibaly traci piłkę po świetnej interwencji Romagnoli'ego. Futbolówka w rękach Donnarummy.

25 min

Malcuit wywalczył rzut rożny dla Napoli.

24 min

Calhanoglu zdecydował się na strzał z daleka. Piłka jeszcze skozłowała po drodze, ale bez problemu złapał ją Ospina.

23 min

Suso oddał strzał z dystansu, ale piłka posłana wysoko w trybuny.

22 min

Gracze Milanu rozgrywają piłkę w środku pola.

21 min

Cutrone traci piłkę przed polem karnym Napoli.

20 min

AC Milan próbuje stworzyć akcję od tyłu.

18 min

Ruiz dotyka piłkę ręką. Arbiter sięga po żółty kartonik.

17 min

Paqueta niedokłądnie dogrywa do Calhanoglu, ale Milan ma rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne, Cutrone faulował Ospinę i otrzymał żółtą kartkę.

15 min

Kolejna próba Insigne tym razem zza pola karnego. Jednak Włoch posłał futbolówkę obok bramki rywala.

14 min

Insigne oddał strzał w polu karnym, ale piłka trafiła prosto do rąk Donnarummy.

12 min

Napoli próbuje rozgrywać piłkę, ale co ruszy pod pole karne Milanu, piłkarze gospodarze świetnie uniemożliwiają im rozkręcenie akcji.

11 min

Rzut rożny dla Milanu. Piłka wpadła do bramki, ale wcześniej jeden z graczy gości był faulowany.

10 min

Świetna współpraca na linii Paqueta-Cutrone. Ten drugi wpadł w pole karne, uderzył, ale strzelił tylko w boczną siatkę.

9 min

Mocny strzał Suso na bramkę Ospiny, który bez problemu łapie piłkę.

8 min

Piłkarze Milanu są częściej przy piłce, ale nie chcą popełnić błędu, który może ich wiele kosztować.

7 min

Piłkę wybili obrońcy Milanu i natychmiast zaczęli kontratak. Jednak defensorzy Napoli zdołali przerwać akcję.

6 min

Znakomita akcja Napoli i uderzenie Callejona. Jednak Donnarumma wykazał się genialnym refleksem. Będzie rzut rożny!

4 min

Tym razem to zawodnicy Milanu starają się postawić pressing, ale czujnie przed własnym polu karnym zachowują się piłkarze gości.

3 min

Z tego stałego fragmentu gry nic nie wyszło. Milan przy piłce, ale goście postawili wysoki pressing.

2 min

Mertens wywalczył rzut rożny. Piłkarz delikatnie ucierpiał w starciu z obrońcą, ale będzie w stanie kontynuować grę.

1 min

Napoli spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

1 min

AC Milan rozpoczął mecz!

20:28

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę!

20:25

Do pierwszego gwizdka pozostało 5 minut!

20:23
20:19

W obecnym sezonie Serie A Krzysztof Piątek zdobył 13 bramek. Z kolei Arkadiusz Milik - 11.

20:15

Jeszcze 10 lat temu o takim obrazku, kibice mogli tylko pomarzyć.

20:12

Polscy kibice liczą, że Krzysztof Piątek zadebiutuje w barwach Milanu w dzisiejszym spotkaniu.

20:04

Natomiast w Napoli od pierwszych minut zobaczymy Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego!