Serie A: 43 minuty ciszy kibiców drużyn z Genui

Krzysztof Sobczak
25.08.2018 11:34
W wyniki zawalenia się wiaduktu w Genui zginęły 43 osoby
fot. PIERO CRUCIATTI/AFP/EAST NEWS

Kibice obydwu klubów z Genui - Sampdorii i Genoa CFC zapowiedzieli, że nie będą dopingować swoich piłkarzy przez 43 minuty w 2. kolejce ligowej, by uczcić w ten sposób ofiary tragicznego wydarzenia. W efekcie zawalenia się mostu w tym mieście zginęły właśnie 43 osoby.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Genoa CFC podejmować będzie w niedzielę na stadionie Luigi-Ferraris Empoli, a Sampdoria zmierzy się na wyjeździe z Udinese Calcio.

Zobacz także

"Cisza przez 43 minuty będzie oddaniem hołdu 43 ofiarom tego dramatycznego wydarzenia, tym, których nie ma już wśród nas" - napisano w komunikacie fanów - Ultras de Genoa, cytowanym przez włoskie media.

Także piłkarze klubów włoskiej Serie A i sędziowie prowadzący w weekend spotkania 2. kolejki uczczą osoby, które straciły życie w katastrofie budowlanej - wyjdą na boisko w specjalnych koszulkach. Znajdzie się na nich napis "Genua w sercu" oraz grafika przedstawiająca most, którego dwa brzegi będą połączone sercem.

Katastrofa w Genui

Do tragedii w Genui doszło 14 sierpnia. Kilka dni później podczas meczów 1. kolejki włoskiej ekstraklasy zawodnicy grali z czarną opaską na ramieniu, a spotkania ligowe Sampdorii Genua i Genoa CFC zostały przełożone.

RadioZET.pl/PAP/KS