Zamknij

Prezes Realu Madryt potwierdza: Sergio Ramos ma ofertę z Chin

Andreas Nicolaides
28.05.2019 09:50
Sergio Ramos
fot. AP/Associated Press/East News

Sergio Ramos latem tego roku może odejść z Realu Madryt i przenieść się do Chin. Informację na temat oferty dla kapitana Królewskich i reprezentacji Hiszpanii potwierdził w nocnym wywiadzie radia Onda Cero Florentino Perez.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Sergio Ramos odejdzie z Realu Madryt?

Liczba głosów:

Florentino Perez potwierdził, że spotkał się z Ramosem i jego agentem. - Powiedzieli, że mają bardzo dobrą ofertę z Chin, ale klub nie będzie w stanie zapłacić za transfer - przyznał sternik Realu Madryt. Jednocześnie podkreślił, że nie pozwoli Ramosowi odejść za darmo.

Transfer Sergio Ramosa do Chin

Mimo że Perez zapewniał, iż była to zwykła rozmowa, a media zbyt mocno "rozdmuchały" sprawę, plotki na temat odejścia Ramosa z Realu Madryt przybrały na sile. Wielu hiszpańskich dziennikarzy potwierdza, że Hiszpan nie chce dłużej grać na Santiago Bernabeu, inni są jednak przekonani, że to tylko gra o lepszy kontrakt.

Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 roku, kiedy obrońca rozważał odejście do Manchesteru United. Ostatecznie został w stolicy Hiszpanii i chwilę później przedłużył umowę.

Ramos odejdzie z Realu Madryt?

Jak potwierdził Florentino Perez, Ramos jest najlepiej zarabiającym piłkarzem Królewskich. Media informują, że inkasuje rocznie około 12 milionów euro.

Sergio Ramos to legenda Realu Madryt. W jego barwach gra od 2005 roku, a od 2014 - po odejściu Ikera Casillasa - pełni rolę kapitana. Z Królewskimi wygrał m.in. cztery Ligi Mistrzów, cztery mistrzostwa Hiszpanii, dwa Puchary Hiszpanii i trzy Superpuchary Europy. Z reprezentacją sięgnął po dwa mistrzostwa Europy, a w 2010 roku po mistrzostwo świata.

RadioZET.pl/RealMadryt.pl/AN