Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sergio Ramos oblał testy antydopingowe po finale Ligi Mistrzów w 2017 roku

23.11.2018 20:51
sport

Kolejne rewelacje "Football Leaks" i magazynu "Der Spiegel". Jak wynika z dokumentów, po finale Ligi Mistrzów z Juventusem w 2017 roku w organizmie Sergio Ramosa wykryto śladowe ilości niedozwolonej substancji - deksametazonu.

Sergio Ramos na dpoingu? fot. AFP/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed meczem w Cardiff kapitan Realu Madryt cierpiał na urazy ramienia i kolana, dlatego też klubowy lekarz zrobił mu dwa zastrzyki z leku o nazwie Celestone Chronodonse. To medykament zakazany przez Światową Organizację Antydopingową.

Deksametazon działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, ale wpływa również na poziom koncentracji i pobudza zmysły. Formalnie jest zakazany, ale może być stosowany po wcześniejszym poinformowaniu o tym fakcie odpowiednich organów. Doktor "Królewskich" tego jednak nie zrobił, a w takich przypadkach uznaje się, że zawodnik, u którego wykryto tę substancję, jest na dopingu.

Raport WADA trafił do UEFA, ale federacja zamiotła wszystko pod dywan. Ograniczono się do prośby do lekarza Realu o pisemne tłumaczenie zaistniałej sytuacji i upomnienia, by nigdy więcej "nie zapominał" o obowiązujących przepisach.

Oświadczenie Realu Madryt

Real Madryt wydał już oświadczenie w tej sprawie. "Sergio Ramos nigdy nie naruszył przepisów antydopingowych" - to najważniejsze stwierdzenie, jakie pada w dokumencie.

Klub przekazał ponadto, że dostarczył wszystkich niezbędnych informacji zarówno WADA, jak i UEFA, a po ich weryfikacji oba organy zamknęły sprawę.

RadioZET.pl/realmadrid.com/2AngryMen: Święcicki & Kapica

Oceń