Zamknij

Senegal zwycięzcą Pucharu Narodów Afryki. Egipt pokonany w rzutach karnych

06.02.2022 23:09

Reprezentacja Senegalu pokonała na Stade d'Olembe w Jaunde Egipt 4-2 w rzutach karnych i tym samym zdobyła Puchar Narodów Afryki 2022. Do 120 minuty w spotkaniu nie padła ani jedna bramka, a w 7. minucie rzut karny zmarnował Sadio Mane.

Sadio Mane
fot. CHARLY TRIBALLEAU/AFP/East News

Piłkarze Senegalu po raz pierwszy zostali mistrzem Afryki. W finale turnieju w Kamerunie pokonali w serii rzutów karnych Egipt 4-2. Po 90 minutach gry i dogrywce był remis 0:0.

Do tej pory Senegal był dwukrotnie drugi w Pucharze Narodów Afryki, m.in. w poprzedniej edycji w 2019 roku. Egipt z siedmioma triumfami to najbardziej utytułowana drużyna tych rozgrywek. Finał przegrała po raz trzeci; poprzednio w 2017 roku.

Senegal zwycięzcą Pucharu Narodów Afryki. Egipt pokonany w rzutach karnych

Decydującego gola w konkursie "jedenastek" zdobył zawodnik Liverpoolu Sadio Mane, który w siódmej minucie gry karnego nie wykorzystał. Okazał się lepszy od swojego klubowego partnera Mohameda Salaha, który był liderem ekipy "Faraonów".

W sobotę w spotkaniu o trzecie miejsce Kamerun - także w rzutach karnych - pokonał Burkinę Faso 5-3. W regulaminowym czasie było 3:3, choć gospodarze do 71. minuty przegrywali 0:3. Dogrywki nie rozgrywano.

RadioZET.pl