Puchar Narodów Afryki: Złoty medal dla Algierii [WIDEO]

19.07.2019 23:12
Senegal - Algieria

Reprezentacja Algierii pokonała w finale Senegal 1:0 i po raz drugi w historii zdobyła Puchar Narodów Afryki. Wcześniej "Lisy Pustyni" triumfowały w tych rozgrywkach w 1990 roku.

Jedynego gola już w 2. minucie strzelił napastnik Al Sadd Baghdad Bounedjah. 31-latek miał przy tym mnóstwo szczęścia, bo piłka po odbiciu się od Sane przelobowała bramkarza i wpadła do siatki.

Senegal był lepszym zespołem, ale nie potrafił tego potwierdzić. W 60. minucie wydawało się, że będzie okazja do wyrównania z rzutu karnego. Arbiter pierwotnie dopatrzył się zagrania piłki ręką przez Guediourę, ale po wideoweryfikacji odwołał swoją decyzję.

Algieria po raz drugi w historii triumfowała w Pucharze Narodów Afryki. Wcześniej dokonała tego w 1990 roku. Senegal wciąż jest bez sukcesu w tych rozgrywkach.

Senegal - Algieria 0:1

Bramki: Baghdad Bounedjah