Zamknij

UEFA oszalała. Selekcjoner Ukrainy ukarany za mowę nienawiści wobec Rosji

21.09.2022 09:01

To nie żart. Rosyjski Związek Piłki Nożnej złożył skargę do UEFA na selekcjonera reprezentacji Ukrainy Ołeksandra Petrakowa, który powiedział, że będzie bronił Kijowa. Decyzja UEFA jest niewytłumaczalna.

Ołeksandr Petrakow
fot. AP/Associated Press/East News

- Jeśli przyjadą do Kijowa, będę bronił swojego miasta - przyznał Ołeksandr Petrakow w rozmowie z Guardianem w marcu tego roku. Jak się okazało, słowa o obronie ojczyzny zostały źle odebrane w Rosji, która złożyła skargę do UEFA.

Rosyjski Związek Piłki Nożnej oskarżył Petrakowa o dyskryminację Rosji i brak neutralności politycznej. "Wypowiedzi głównego trenera reprezentacji Ukrainy w piłce nożnej Ołeksandra Petrakowa są wygłaszane na tle konfliktu politycznego między dwoma krajami - Rosją i Ukrainą - i stanowią przesłanie polityczne, które w oczywisty sposób narusza podstawową zasadę neutralności politycznej" - napisano.

Skandaliczna decyzja UEFA ws. Petrakowa

Co więcej, w piśmie dodano również, że selekcjoner reprezentacji Ukrainy promuje nienawiść i wzywa do przemocy. Jak była więc reakcja UEFA?

Przyznała Rosjanom rację! Szef Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej  Andrij Pawełko poinformował, że na Petrakowa została nałożona kara grzywny i ostrzeżenia. Ukraińska federacja zajęła się karą grzywny. Póki co nie wiadomo, jak dalej potoczy się ta sytuacja.

loader

RadioZET.pl