Zamknij

Seks skandal w FIFA. "Miała rozkaz, by się z nim przespać"

Maciej Walasek
20.05.2022 17:10
Sepp Blatter
fot. AP/East News

Romain Molina wywołał burzę, ujawniając szokujące informacje o wykorzystywaniu seksualnym pracowników Haitańskiego Związku Piłki Nożnej. Przez 20 lat mieli świadczyć usługi seksualne działaczom FIFA. Wśród nich miał znajdować się Sepp Blatter.

Romain Molina na łamach serwisu josimarfootball.com przedstawił informację, że przez 20 lat haitańscy czołowi urzędnicy Fifa Goal Centre mieli być wykorzystywani seksualnie przez członków Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). Francuski dziennikarz zdradził, że w tym okresie miało dochodzić do gwałtów na niewinnych, nastoletnich dziewczynkach i chłopcach.

Zdaniem 31-latka pracownicy byli szantażowani, grożono im także śmiercią. Według haitańskiego sądu z tego powodu jedna z ofiar miała popełnić samobójstwo. Okoliczni mieszkańcy opisywali tamtejszą siedzibę FIFA jako "piekło na ziemi".

Zobacz także

Kiedy przybywały delegacje, członkowie mieli otrzymywać propozycje seksu z pracownikami, piłkarzami i sędziami. Wśród tej grupy miał znajdować się Sepp Blatter, który był przewodniczącym federacji w latach 1998-2015. Szwajcar mocno przyjaźnił się z Yves Jeanem-Bartem, który był prezydentem Haitańskiej Federacji Piłki Nożnej.

Seks skandal w FIFA

- Jedyne, co wiedzieliśmy, to centrum FIFA i nic poza nim. Łatwo było mu manipulować i prać mózgi młodym dziewczynom - powiedziała portalowi josimafootball.com jedna z ofiar.

Jean-Bart miał pouczać pracowników i zmuszać ich do kłamstw, że są dobrze traktowani.

- Jean-Bart kazał pracownicy złożyć wizytę Blatterowi w jego hotelu. W zasadzie powiedział jej, żeby się z nim przespała. To był rozkaz. Zawahała się, bo bała się reakcji męża. Nie rozumiał, że może przeciwstawić się jego autorytetowi, ale poprosił inną kobietę. Zgodziła się. Tak naprawdę nie miała wyboru – wyjaśnia inny pracownik. Po chwili dodał, że pracownicy byli proszeni o zakup niebieskich tabletek dla Blattera.

Sepp Blatter w 2015 roku został zawieszony przez FIFA i przestał pełnić funkcję przewodniczącego federacji za aferę korupcyjną. Wykluczono go także z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

RadioZET.pl/josimafootball.com