Absurd w Pucharze Narodów Afryki. Sędzia zakończył przedwcześnie mecz

12.01.2022 18:17

Za nami kilka meczów turnieju, które obfitowały w dramaturgię i niespodziewane wyniki. Nie obyło się również bez kontrowersji. Jedną z nich kibice obejrzeli w meczu Tunezja - Mali. Sędzia zakończył spotkanie przed regulaminowym czasem, co wywołało wściekłość u piłkarzy.

Mecz pomiędzy Tunezją a Mali w teorii miał być zwykłym spotkaniem rozgrywanym w ramach Pucharu Narodów Afryki. Goście do pewnego momentu dominowali na boisku, w efekcie czego zdołali strzelić gola. Potem inicjatywę przejęli gospodarze, którzy ostatecznie nie zdołali doprowadzić nawet do remisu. Sędzia spotkania również nie pomógł całemu widowisku.

W 85. minucie meczu arbiter Janny Sikazwe zakończył spotkanie. Szokująca decyzja wywołała duże zdziwienie w szeregach obu ekip. Jak się okazało, zegarek sędziego przestał działać, co przyniosło dwuminutową przerwę w starciu. Zawodnicy ponownie rozpoczęli grę w 87. minucie meczu.

Absurd w meczu Tunezji z Mali

Jednak to nie koniec kontrowersji. Arbiter w momencie wznowienia spotkania pokazał graczowi Mali czerwoną kartkę. Ponadto 42-latek ponownie zakończył mecz przed czasem, tym razem w 89. minucie.

Tunezyjczycy wściekli wtargnęli na boisko, by protestować. Nic to jednak nie dało, arbiter nie wznowił kolejny raz spotkania, w efekcie czego Mali wygrało 1:0.