Sebastian Szymański przeszedł badania kostki. Świetne wieści dla kibiców

07.12.2021 15:47
Sebastian Szymański

Sebastian Szymański przeszedł badania kontuzjowanej kostki. Chociaż zdarzenie wyglądało dramatycznie, 11-krotny reprezentant Polski nie doznał poważnego urazu i za dwa tygodnie będzie mógł powrócić do treningów z kolegami z Dynama Moskwa.

Sebastian Szymański już w 7. minucie niedzielnego spotkania ligi rosyjskiej Dynamo Moskwa - Ufa (2:0) został brutalnie sfaulowany przez napastnika gości Wiaczesława Krotowa. Kostka reprezentanta Polski wygięła się w nienaturalny sposób i piłkarz nie był w stanie kontynuować gry. Rywal z kolei otrzymał czerwoną kartkę.

W mediach pojawiały się różne czarne scenariusze, włącznie z uszkodzeniem więzadeł i przymusową 3-miesiączną przerwą. Na szczęście te obawy się nie sprawdziły, a dobre wieści przekazał agent byłego gracza Legii Warszawa Mariusz Piekarski.

Sebastian Szymański poznał diagnozę

"Odnośnie zdrowia Sebastiana Szymańskiego. Jest już po badaniach, człowiek z gumy po brutalnym faulu w ostatnim meczu będzie gotowy do treningów z drużyną max. za 2 tygodnie. Top wiadomość" - napisał na Twitterze.

Sebastian Szymański jest czołową postacią Dynama Moskwa. W tym sezonie rozegrał 17 meczów, w których strzelił 5 goli i zanotował 6 asyst. Mimo to selekcjoner Paulo Sousa nie widzi dla niego miejsca w drużynie narodowej i nie powołuje na kolejne zgrupowania. Według medialnych doniesień Rosjanie odrzucili już ofertę jednego z angielskich klubów na kwotę 20 milionów euro.