Gwiazda Legii blisko odejścia. Pobije rekord transferowy Ekstraklasy

Andreas Nicolaides
24.08.2018 09:32
Sebastian Szymański
fot. Karol Wojtkowski/EAST NEWS

Sebastian Szymański jeszcze tego lata może odejść z Legii Warszawa. Młodym pomocnikiem poważnie zainteresowane jest CSKA Moskwa. Rosjanie są w stanie zapłacić za niego rekordowe, jak na polską Ekstraklasę, pieniądze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy 7 milionów euro to dobra cena za Szymańskiego?

Liczba głosów:

Legia szuka sposobu na załatanie dziury w budżecie, która powstała po odpadnięciu klubu z eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Mistrz Polski drugi sezon z rzędu nie zagra w fazie grupowej europejskich pucharów, co oznacza, że w tym roku do kasy klubowej nie wpłyną pokaźne premie od UEFA. Szacuje się, że mistrz Polski na braku awansu do Ligi Europy "stracił" ponad 30 milionów złotych.

Jak poprawić stan klubowych finansów? Sprzedać wartościowego piłkarza. Takim jest Sebastian Szymański. 19-latek był rewelacją poprzedniego sezonu Ekstraklasy. Wielu domagało się dla niego powołania do reprezentacji Polski na MŚ 2018 w Rosji. Adam Nawałka ostatecznie nie skorzystał z jego usług, ale to nie obniżyło wartości rynkowej piłkarza.

Transferowy rekord Ekstraklasy zostanie pobity?

Rosyjskie media podają, że CSKA Moskwa jest gotowe wyłożyć na transfer aż 7 milionów euro. Jeśli transakcja doszłaby do skutku, Szymański stałby się najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Ekstraklasy. W tej chwili miano to należy do Jana Bednarka, za którego Southampton zapłaciło Lechowi Poznań 6 milionów euro.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN