Były piłkarz Legii w zakonie. Pomaga w egzorcyzmach!

Andreas Nicolaides
09.05.2017 18:17
Sebastian Szałachowski
fot. East News

Sebastian Szałachowski, były piłkarz Legii Warszawa, po zakończeniu przygody z piłką nożną znalazł sobie dość nietypowe zajęcie. Co robi? M.in. pomaga przy egzorcyzmach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak zauważył serwis weszlo.com, na profilu Szałachowskiego na Facebooku pojawiać zaczęły się treści nietypowe dla byłych piłkarzy. W jednym z wpisów - cytowanych przez serwis - wyjawił: jestem szczęśliwym mężem i ojcem. Należę do Zakonu „Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej” w Lublinie przy parafii „Niepokalanego Serca Maryi i Św.Franciszka z Asyżu” na Poczekajcie. Pomagam egzorcyście, kapucynowi O. Radomirowi Kryńskiemu. Prowadzę „Ognisko Serca Jezusa”, które jest dziełem Nowej Ewangelizacji. Pragnę głosić swoim życiem Miłość i Miłosierdzie Jezusa. Dziękuję Bogu za nowe życie w Nim”.
Niemal każdego dnia Szałachowski wrzuca na swój profil kolejne wpisy o tematyce religijnej. Jego dawni koledzy z drużyny Piotr Włodarczyk i Tomasz Kiełbowicz w rozmowie z weszlo.com nie kryli zaskoczenia, gdy dowiedzieli się, czym zajmuje się teraz Szałachowski. Przyznali, że był w przeszłości bardzo spokojnym i ułożonym chłopakiem, nic nie wskazywało jednak, że będzie zakonnikiem.

Szałachowski grał zawodowo w piłkę do 2015 roku. Jego ostatnim klubem był Górnik Łęczna. Wcześniej występował m.in. w Cracovii, Motorze Lublin i Legii Warszawa.

RadioZET.pl/AN