Sebastian Mila kończy sportową karierę

Krzysztof Sobczak
18.05.2018 18:05
Sebastian Mila kończy karierę
fot. Piotr Blawicki/EastNews

Sebastian Mila po 18 latach zdecydował się zakończył sportową karierę. Swoją decyzję piłkarz przekazał w mediach społecznościowych, a także na konferencji prasowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Nadszedł ten dzień, w którym po raz ostatni zakładam buty piłkarskie na nogi...I powiem Wam szczerze, dzisiaj przed oczami mam tylko obraz siebie, jako małego dzieciaka z ogromnym marzeniem.. Z ogromnym bólem serca żegnam się z boiskiem i kibicami. Dziękuję za wszystko" - napisał 35-latek.

- Nie byłem legendą tego klubu, ale jestem - i zawsze będę - członkiem rodziny Biało-Zielonych. To mi wystarcza - dodał na konferencji.

Gole z Man. City i Niemcami

Sebastian Mila jest wychowankiem Lechii Gdańsk, w barwach tego klubu debiutował w ekstraklasie w 2000 roku, a teraz właśnie tam kończy karierę. Kibice zapamiętają go przede wszystkich z dwóch momentów - kapitalnego gola z Manchesterem City [wtedy grał w Groclinie Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski - przyp. red.] oraz trafienia w reprezentacji Polski przeciwko Niemcom w historycznym, bo pierwszym wygranym spotkaniu przeciwko tej kadrze.

Popularny "Roger" rozegrał w ekstraklasie 318 meczów. W 2012 roku wraz ze Śląskiem Wrocław wywalczył tytuł mistrza Polski. W reprezentacji wystąpił 38 razy i zdobył 8 goli.

RadioZET.pl/KS