Zamknij

Sebastian Boenisch na testach w Podbeskidziu

Marek Garus
28.05.2019 14:38
Sebastian Boenisch
fot. EAST NEWS/MARCIN KADZIOLKA

Sebastian Boenisch, były reprezentant Polski stawił się we wtorek na testach medycznych pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Szósta drużyna ubiegłego sezonu na zapleczu Ekstraklasy chce sprowadzić Polaka, który od półtora roku pozostaje bez klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sebastian Boenisch ostatnie próby podobnych testów podjął w klubach austriackiej BundesligiAustrii Wiedeń oraz Floridsofer, których jednak nie może ostatecznie zaliczyć do udanych.

Sezon, w którym Polak z niemieckim paszportem zaprezentował się ostatnio w oficjalnym meczu jakiegokolwiek klubu miał miejsce dopiero na przełomie lat 2016/2017. Wówczas bronił barw TSV 1860 Monachium z 2. Bundesligi, rozgrywając w sumie 14 spotkań dla tego zespołu.

Zobacz także

Kontuzje, które wykluczały możliwości występów defensora w pierwszych składach kolejno monachijczyków, Bayeru Leverkusen, Werderu Brema oraz reprezentacji Polski sprawiły, że wygasła nie tylko renoma naszego byłego kadrowicza, ale również jego jakość, bowiem warto wspomnieć, że Sebastian Boenisch rozegrał w sumie aż 124 mecze w Bundeslidze, zdobywając w nich cztery bramki i 15 asyst.

Sebastian Boenisch blisko Podbeskidzia Bielsko-Biała

W ekipie popularnych „Górali”, obrońca miałby zatem szanse nie tylko na godne zakończenie kariery, ale być może nawet i pewien przełom, jeśli chodzi o swoją formę fizyczną. Mimo że szkoleniowiec Podbeskidzia, Krzysztof Brede wspominał już wielokrotnie, że chce kłaść nacisk przede wszystkim na szkolenie młodzieży, dodawał również, że nie może zaburzać przy tym wiekowej równowagi w składzie, stąd będzie potrzebował także kilku bardziej doświadczonych graczy.

Zobacz także

Biorąc pod uwagę bogate CV piłkarskie, jakim może pochwalić się Boenisch, taki transfer z pewnością mógłby wpłynąć pozytywnie na młodszych kolegów Polaka z drużyny. Jeśli defensorowi uda się zadowalająco przejść testy medyczne w Bielsku-Białej, zawodnik podpisze z „Góralami” dwuletni kontrakt.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/MG