Serie A: Remis Napoli z Sassuolo, z Polaków zagrał tylko Milik

10.03.2019 20:13

Napoli poniosło kolejne straty względem Juventusu. W meczu 27. kolejki Serie A "Azzurri" zremisowali na wyjeździe z Sassuolo 1:1, a remis w końców ce uratował Lorenzo Insigne. Arkaiusz Miliki i Piotr Zieliński rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych.

Sassuolo - Napoli fot. PAP/EPA

Carlo Ancelotti wiedząc, że pogoń za scudetto najpewniej skończy się niepowodzeniem, dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom przed rewanżem w Lidze Europy z Salzburgiem. Na ławce znaleźli się m.in. Milik i Zieliński, a także Callejon, Ruiz czy Maksimović. Rezerwowi nie sprostali jednak zadaniu i bardzo długo męczyli się z ligowym średniakiem.

Sassuolo - Napoli: Remis w 27. kolejce Serie A

W 52. minucie gola dla gospodarzy zdobył Domenico Berardi i taki rezultat utrzymywał się przez ponad pół godziny. W samej końcówce błąd Magnanelliego wykorzystał Lorenzo Insigne, który doprowadził do remisu.

Piotr Zieliński całe spotkanie spędził wśród rezerwowych, a Milik pojawił się na murawie w 66. minucie. Polak nie wykazał się niczym szczególnym.

Po 27 kolejkach Napoli zajmuje 2. miejsce, ale do prowadzącego Juventusu traci już 18 punktów.