Jeden z najlepszych napastników Barcelony zakończył karierę: Czas na nowe wyzwania

07.09.2019 13:50
Samuel Etoo zakończył karierę
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Samuel Eto’o postanowił zakończyć karierę. 38-latek swoją decyzję ogłosił w mediach społecznościowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Samuel Eto’o zakończył piłkarską karierę. Jeden z najlepszych napastników poinformował o tym na Instagramie.

- To koniec. Czas na nowe wyzwania. Dziękuje wszystkim, wielka miłość – napisał Kameruńczyk.

38-latek swoją karierę rozpoczynał w Kadji Sports Academy. Tam skauci Realu Madryt dostrzegli jego talent i sprowadzili do siebie w sezonie 1996/97. Jednak w drużynie Królewskich, Eto’o nie dostawał wielu szans pokazania swoich umiejętności, dlatego w 2000 roku przeniósł się do Realu Mallorca, gdzie natychmiast został liderem zespołu.

Samuel Eto'o: Największe sukcesy

Piłkarzem zaczęła interesować się Barcelona, która finalnie ściągnęła do siebie napastnika. Razem z Dumą Katalonii, Samuel Eto’o trzykrotnie zdobył mistrzostwo Hiszpanii i dwa razy triumfował w Lidze Mistrzów.

W lipcu 2009 roku podpisał kontrakt z Interem Mediolan, z którym udało mu się zdobyć mistrzostwo i Puchar Włoch, a także wygrać Ligę Mistrzów.

Niestety później, Kameruńczyk zaczął grać dużo słabiej i często zmieniał kluby. Występował w takich ekipach jak: Chelsea, Everton, Sampdoria czy Antalyaspor. Jego ostatnim zespołem był Qatar Sports Club, z którym nie przedłużył umowy.

Eto’o ma także bardzo udaną karierę reprezentacyjną. W 2000 roku wspólnie z kadrą zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich i dwa razy sięgał po Puchar Narodów Afryki.

RadioZET.pl/transfery.info