Zamknij

Serie A: Gol sezonu Quagliarelli? Polak miał w tym swój udział [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
03.09.2018 09:03
Gol Fabio Quagliarelli w meczu Sampdoria - Napoli
fot. Twitter/screen

W "polskim" meczu w Serie A Sampdoria Genua niespodziewanie rozbiła Napoli 3:0. Asystę w tym spotkaniu zaliczył Bartosz Bereszyński, a z jego podania fenomenalnego gola zdobył Fabio Quagliarella. To może być bramka sezonu w Serie A.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na boisku w Genui wystąpiło czterech z pięciu reprezentantów Polski. Karol Linetty i Bartosz Bereszyński w ekipie z Ligurii oraz Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński po stronie drużyny z Neapolu. Wszyscy zagrali od pierwszej do ostatniej minuty. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Dawid Kownacki.

Zobacz także

Sampdoria, dla której było to dopiero drugie spotkanie w tym sezonie [inauguracja została przełożona ze względu na katastrofę wiaduktu w Genui - przyp. red.], pewnie ograła niepokonane dotąd Napoli 3:0. Dwie bramki zdobył Defrel, a jednego gola dorzucił doświadczony Fabio Quagliarella. Trafienie napastnika "Sampy" było wyjątkowej urody.

Quagliarella dostał podanie z prawej strony od Bereszyńskiego i piętą, z powietrza, skierował piłkę do siatki. Ospina próbował interweniować, ale był tak zaskoczony, że zareagował zbyt późno.

Po trzech kolejkach Serie A liderem jest Juventus, który jako jedyny wygrał wszystkie trzy mecze. Niepokonana jest także Fiorentina, jednak ona ma jeden mecz zaległy.

RadioZET.pl/KS