Szlachetny gest reprezentanta Niemiec. Podarował dzieciom ponad 1000 biletów na mecz z Norwegią

Krzysztof Sobczak
04.09.2017 11:44
Niemcy
fot. EastNews

W poniedziałek reprezentacja Niemiec zmierzy się z Norwegią w ósmej kolejce eliminacji mistrzostw świata. Sentymentalny powrót do Stuttgartu w wyjątkowy sposób postanowił uczcić Sami Khedira.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

30-letni pomocnik jest wychowankiem VfB Stuttgart. Spędził w tym klubie w sumie aż 15 lat, po czym przeniósł się do Realu Madryt, a następnie do Juventusu. Poniedziałkowy wieczór będzie więc dla niego wyjątkowy - mecz eliminacji mistrzostw świata z Norwegią Niemcy rozegrają właśnie w Stuttgarcie. Drużyna narodowa powraca do tego miasta po 7-letniej przerwie.

Zobacz także

Khedira obecnie leczy uraz i trenuje indywidualnie, dlatego jego występ stoi pod znakiem zapytania. Nawet jeśli nie zagra, to i tak najwięcej będzie mówiło się właśnie o nim. Dlaczego? Pochodzący ze Stuttgartu zawodnik "Starej Damy" zakupił 1200 biletów na ten mecz i rozdał je mniej zamożnym rodzinom oraz dzieciom z 15 placówek, w tym z domów dziecka i ze szpitali, w całym mieście.

Niemcy są liderem grupy C i jeśli dziś pokonają Norwegię, a Irlandia Północna straci punkty z Czechami, będą mogli świętować awans na mistrzostwa świata. W Rosji Niemcy będą bronili tytułu.

RadioZET.pl/stuttgarter-nachrichten.de/KS