LE: Awans Chelsea, Valencii i Napoli, piękny gol Milika [WIDEO]

14.03.2019 20:51

Arkadiusz Milik zdobył pięknego gola, a jego Napoli, choć przegrało rewanżowe spotkanie z Salzburgiem 1:3, awansowało do ćwierćfinału Ligi Europy. W najlepszej ósemce rozgrywek są też Chelsea Londyn i Valencia.

Gol Arkadiusza Milika z Salzburgiem fot. Twitter/screen

Napoli i Chelsea znacznie ułatwiły sobie zadanie w pierwszych meczach, w których wygrały - odpowiednio z Salzburgiem i Dynamem Kijów - po 3:0. W rewanżu Włosi szybko przypieczętowali awans. W 14. minucie Arkadiusz Milik wykorzystał bałagan w defensywie gospodarzy i "nożycami" pokonał bramkarza austriackiej drużyny. W tej sytuacji miejscowi musieli strzelić pięć goli.

Salzburg, który był lepszy w tym spotkaniu, honorowo odpadł z rozgrywek, bo wygrał rewanż z wiceliderem Serie A. W 25. minucie wyrównał Munas Dabbur, a po przerwie podwyższali Fredrik Gulbrandsen i Christoph Leitgeb.

Milik rozegrał pełne spotkanie, a Piotr Zieliński grał do 74. minuty.

Liga Europy: Awans Chelsea i Valencii

Chelsea nie dała ani sekundy piłkarzom Dynama Kijów, aby ci mogli uwierzyć w odrobienie strat. Po 45 minutach było 3:0, a po zmianie stron hat-tricka skompletował Olivier Giroud. Wynik na 5:0 ustalił Hudson-Odoi. Reprezentant Polski Tomasz Kędziora rozegrał pełne spotkanie.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

W meczach, które rozpoczęły się o godz. 18:55, najwięcej emocji było w Krasnodarze, gdzie miejscowi mierzyli się z Valencią. Hiszpanie wygrali na Mestalla 2:1 i utrata jednego gola mogła kosztować ich awans. W 85. minucie na 1:0 trafił Sulejmanow i Rosjanie byli o krok od "raju". Nie udało się, bo w doliczonym czasie gry wyrównał Guedes i wprowadził swoją ekipę do ćwierćfinału LE.

Od godz. 21 o najlepszą ósemkę Ligi Europy powalczą m.in. Inter Mediolan i Arsenal, który będzie musiał odrobić dwubramkową stratę z Rennes (1:3).

Losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Europy odbędzie się w piątek o godz. 13.