Liga Mistrzów odjechała Milanowi, w elicie zagrają Atalanta i Inter

26.05.2019 22:30

AC Milan, mimo zwycięstwa 3:2 ze SPAL, nie zagra w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Sytuacja w ostatniej kolejce Serie A zmieniała się jak w kalejdoskopie, bo o jedno miejsce w elicie korespondencyjnie rywalizowały aż trzy zespoły - ponadto Inter Mediolan i Atalanta Bergamo.

Krzysztof Piątek fot. PAP/EPA

"Rossoneri" kończą ten sezon Serie A na 5. pozycji i zagrają w Lidze Europy. W Champions League wystąpią Inter i Atalanta.

Przed rozpoczęciem ostatniej kolejki ligi włoskiej na uprzywilejowanych pozycjach były właśnie drużyny z Bergamo i "czarno-niebieskiej" części Mediolanu. Milan musiał wygrać w Ferrarze i liczyć na potknięcia rywali - odpowiednio z Sassuolo i z broniącym się przed spadkiem Empoli.

Podopieczni Gennaro Gattuso swoje zadanie wykonali, chociaż nie obyło się bez kłopotów. Po pierwszej połowie było 2:0. W tym samym czasie Atalanta i Inter remisowały swoje spotkania, co oznaczało, że Milan plasował się na 3. pozycji i miał miejsce w Lidze Mistrzów. Wszystko zmieniło się w drugich 45 minutach. SPAL odrobiło straty i zrobiło się nerwowo. "Rossoneri" zdołali jednak wygrać dzięki bramce Kessiego z rzutu karnego podyktowanego za faul Cionka [wcześniej zaliczył asystę przy golu na 2:2 - red] na Piątku.

Zwycięstwo w Ferrarze nic nie dało, bo zarówno Atalanta, jak i Inter finalnie wygrały po 3:1. Na Giuseppe Meazza cudów dokonywał Bartłomiej Drągowski - obronił m.in. rzut karny Icardiego - ale to nie wystarczyło Empoli do utrzymania. Genoa zremisowała bowiem z Fiorentiną i rzutem na taśmę zachowała byt w elicie.

Krzysztof Piątek z 22 golami zajął 3. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Serie A. Zwyciężył Fabio Quagliarella (26) przed Duvanem Zapatą (23).

Zapis relacji z meczu SPAL - AC Milan:

22:35

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

95'

Inter podwyższa na 3:1. Milan poza Ligą Mistrzów mimo zwycięstwa ze SPAL 3:2. "Rossoneri" kończą rozgrywki na 5. pozycji i zagrają w Lidze Europy.

92'

Próbował Cutrone i był nawet blisko, ale ponadto znajdował się na ogromnym spalonym.

90'

Ten mecz potrwa jeszcze 4 minuty.

89'

Floccari w spojenie!

86'

Anemiczne uderzenie Cutrone.

85'

Piątek już bardzo zmęczony traci piłkę na rzecz Bonifaziego.

83'

Mnóstwo wrzutek graczy SPAL, ale nie dochodzą one do celu.

82'

Inter wraca na prowadzenie i znowu zrzuca Milan do LE.

81'

Kartką napomniany Bakayoko.

80'

Huknął Suso, ale broni Viviano.

79'

Roszada w Milanie - Conti za Boriniego. Piątek rozegra pełne 90 minut, bo Gattuso wykorzystał już wszystkie zmiany.

78'

I teraz Empoli utrzymuje się w Serie A, a spada Genoa. Jeśli Liguryjczycy wygrają z Fiorentiną, to "Viola" zostanie zdegradowana. Tam jest 0:0.

77'

Zmiana w SPAL - Thiago Cionek udaje się na ławkę, a wchodzi Floccari.

76'

AC Milan wraca do LM, bo... Empoli doprowadza do remisu z Interem.

73'

Znów było groźnie w szesnastce Milanu. Kluczowa interwencja Musacchio.

72'

Zmiana w SPAL - za Valotiego pojawia się Janković.

71'

Niecelny strzał Antenucciego. Milan prosi się o kolejne kłopoty.

70'

Petagna uderza wysoko nad bramką. Wcześniej świetnie przełożył Romagnoliego.

69'

Coś nam się zdaje, że to jeszcze nie koniec strzelania w tym meczu. Rusza SPAL.

66'

GOOOOOOOOOOOLLLLLLL! Dublet Kessiego. Pomocnik Milanu wykorzystuje karnego.

A Cionek obejrzał jeszcze kartkę.

65'

Atalanta podwyższa na 3:1. Ekipa z Bergamo już o krok od Ligi Mistrzów.

64'

Karny dla Milanu! Cionek odpychał Piątka.

63'

Wracamy do wydarzeń w Ferrarze. Cutrone zmienia Abate. Milan gra na dwóch napastników i tylko trzech obrońców.

62'

W meczu Interu Drągowski obronił karnego Icardiego!

62'

Lazzari bliski wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie. Piłka po rykoszecie mija bramkę Reiny.

60'

Niecelne uderzenie Piątka.

59'

Dobra okazja Calhanoglu, ale Turek przestrzelił.

59'

Valoti w boczną siatkę.

58'

SPAL też nie zamierza murować bramki. Ta drużyna przy takim wyniku jest 13., ale zwycięstwo da jej awans aż na 10. pozycję.

56'

Milan wściekle ruszył do ataku i bardzo mocno naciska SPAL.

Jeszcze jedna informacja z innych boisk. W tej chwili Empoli spada do Serie B, a Genoa, która remisuje z Fiorentiną, zachowuje ligowy byt.

54'

Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Atalanta obejmuje prowadzenie, Inter też wygrywa, więc Milan "wraca" do Ligi Europy.

53'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL dla SPAL. Fares zdobywa gola na 2:2 po asyście Thiago Cionka!

52'

Piątek fauluje Vicariego.

51'

Inter jednak pokonał Drągowskiego. W tej sytuacji to Atalanta jest poza Ligą Mistrzów.

50'

Fares powinien strzelić na 2:2. Został sam w polu karnym, złożył się do szczupaka i... nie trafił czysto w piłkę.

49'

Kontrowersja. Piłkarze SPAL reklamowali rękę Musacchio tuż przed polem karnym, ale sędzia pozostał głuchy na te protesty.

46'

Już niezłą okazję miał Piątek, ale nieczysto trafił w piłkę. W innym meczu Atalanta gra z przewagą jednego zawodnika i ma szansę przechylić szalę zwycięstwa z Sassuolo na swoją korzyść.

46'

Wracamy na drugą połowę. Ruszyli gracze SPAL.

45'+6

KONIEC pierwszej połowy. Milan prowadzi ze SPAL 2:1 i jest o 45 minut od Ligi Mistrzów. To także efekt remisów Atalanty i Interu.

45'

Sędzia dolicza aż 4 minut. To efekt urazu Donnarummy.

44'

Calhanoglu znów spróbował szczęścia z dystansu. Zabrakło ok. metra. A szkoda, bo Piątek zanotowałby pierwszą w sezonie asystę.

40'

Słabsze tempo w końcówce i mało okazji podbramkowych. Obie ekipy jakby wyczekiwały już przerwy.

21:11

Tymczasem Atalanta wyrównuje na 1:1. Piątek traci 2. w klasyfikacji najlepszych strzelców Serie A, bo gola zdobył Zapata. Inter aktualnie poza LM.

35'

Borini strzelał, ale był poza światłem bramki i nie miał szans skierować piłki do siatki.

33'

Piątek strzelał z przewrotki, ale w środek i Viviano nie miał problemów z interwencją.

31'

SPAL próbuje wyrównać. Dwukrotnie strzelał Veloti i dwa razy został zablokowany.

29'

Piątek przegrał walkę fizyczną z obrońcą. Gdyby lepiej się zabrał z piłką, stanąłby oko w oko z Vivianim.

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL dla SPAL! Centra z rzutu wolnego i gol głową Vicariego.

27'

Żółtą kartką ukarany Abate.

25'

W tej chwili Milan plasuje się na 3. miejscu w tabeli.

23'

GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL! Franck Kessie podwyższa na 2:0!

22'

Jest też zła wiadomość dla Milanu. Z powodu kontuzji boisko opuszcza Donnarumma, a między słupkami staje Pepe Reina.

20'

Niemal równolegle padł gol dla Sassuolo w starciu z Atalantą. W tej chwili w LM są Milan i Inter, a poza nią ekipa z Bergamo.

18'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL! Calhanoglu trafia na 1:0! Oczywiście z dystansu. W tej chwili Milan jest z Lidze Mistrzów!

16'

Nieśmiały atak SPAL. Długa wrzutka w pole karne z głębi pola ląduje jednak w rękach Donnarummy.

12'

Piątek strzelał głową, jednak nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

11'

Bardzo mocne uderzenie Calhanoglu. Celnie, ale broni Viviano.

9'

Pierwsza groźniejsza akcja SPAL. Fares wstrzelił piłkę w pole karne, ale sytuację wyjaśnił Bakayoko. Z kornera nie było pożytku.

7'

Świetnie Piątek zgrał głową do Kessiego, ale pomocnik Milanu za daleko wypuścił sobie piłkę i oddał ją przeciwnikowi.

6'

Od początku bardzo aktywny jest polski napastnik. Tym razem dogrywał, a Borini strzelił w boczną siatkę.

5'

Mocne i celne uderzenie Piątka. Polak znalazł się w dobrej sytuacji, uderzył z ok. 15 minut, ale poradził sobie z tym Viviano.

4'

Bardzo spokojne pierwsze minuty. Częściej przy piłce goście, ale nie udaje się przedrzeć z nią w pole karne rywali.

1'

Długa piłka do Piątka od Rogrigueza, ale Polak na pozycji spalonej.

1'

Grają! Zaczęli przyjezdni z Mediolanu.

20:31

Piłkarze wyszli już na murawę. Za chwilę formalności i pierwszy gwizdek.

20:29

W trakcie tej relacji będziemy podglądać to, co dzieje się w starciach Interu i Atalanty. Przy porażce Milan może jeszcze stracić 5. miejsce na rzecz Romy, ale już jest pewny udziału w Lidze Europy.

19:36

W drużynie z Ferrary również zobaczymy reprezentanta Polski - Thiago Cionka.

19:31

Zaczynamy od składów. Krzysztof Piątek oczywiście znalazł się w wyjściowej jedenastce Milanu.

19:30

"Rossoneri" korespondencyjnie walczą z Atalantą Bergamo i Interem Mediolan o prawo gry w Lidze Mistrzów. Na razie Milan jest pod kreską, dlatego oprócz zwycięstwa musi jeszcze liczyć na potknięcia rywali - odpowiednio z Sassuolo i Empoli. SPAL jest już pewne utrzymania.

19:28

Witamy i zapraszamy na relację z ostatniego meczu Serie A w tym sezonie SPAL - AC Milan.