Zamknij

Rzeczniczka Lewandowskiego grzmi po gali Złotej Piłki. Padły bardzo gorzkie słowa

30.11.2021 09:12
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Monika Bondarowicz, rzeczniczka Roberta Lewandowskiego, która przebywała na gali wręczenia Złotej Piłki w Paryżu, przyznała po zakończeniu plebiscytu w rozmowie z WP Sportowymi Faktami, że ma pewne wątpliwości co do kryteriów przyznania głównej nagrody przez "France Football". - Trudno się oprzeć wrażeniu, że to nie największe osiągnięcia piłkarskie są najważniejszym wyznacznikiem - powiedziała tuż po ogłoszeniu wyników Ballon d'Or 2021.

Drugie miejsce Roberta Lewandowskiego na gali Ballon d'Or 2021 to z jednej strony największy sukces polskiego piłkarza w historii  Złotej Piłki, ale równocześnie niedosyt, bo wielu uważa, że napastnikowi Bayernu Monachium należała się wygrana.

Tuż po ogłoszeniu wyników Monika Bondarowicz, rzeczniczka "Lewego", która była obecna na gali w Paryżu, udzieliła krótkiego, acz gorzkiego komentarza portalowi WP Sportowe Fakty: - Robert Lewandowski już od dłuższego czasu utrzymuje najwyższą skuteczność strzelecką na świecie, wielu ekspertów oraz byłych i aktualnych wybitnych zawodników uważa, że obecnie nie ma lepszego piłkarza od niego - zaczęła Bondarowicz.

Rzeczniczka Lewandowskiego grzmi po gali Złotej Piłki. Padły gorzkie słowa

Rzeczniczka kapitana reprezentacji Polski z jednej strony podziękowała wszystkim głosującym na Lewandowskiego, ale z drugiej wyjawiła, że ma pewne wątpliwości, mianowicie: czy Złotą Piłkę w 2021 roku naprawdę zdobył najlepszy w tym okresie piłkarz?

- Drugie miejsce wskazuje, jak wielu dziennikarzy też widzi w Robercie Lewandowskim najlepszego piłkarza 2021 roku. Bardzo za te głosy dziękujemy i bardzo są one dla nas ważne. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że największe osiągnięcia piłkarskie nie do końca są najważniejszym kryterium przyznania głównej nagrody w plebiscycie "France Football" - wyznała Bondarowicz.

Ostatecznie Robert Lewandowski wyleciał z Paryża tylko z nagrodą pocieszenia, dla najlepszego strzelca w 2021 roku. Siódmą Złotą Piłkę w karierze zgarnął Argentyńczyk Lionel Messi, a trzecie miejsce zajął Włoch Jorginho.

RadioZET.pl